Коли саме Москва може напасти на балтійські країни невідомо, але Литва використовує цей час для підготовки. Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, передає кореспондентка 24 каналу у Брюсселі Софія Назаренко.

Дивіться також "В України немає розкоші чекати": президент Литви закликав ЄС бути активнішим у наданні допомоги

Часу на підготовку дуже мало

За його словами, будівництво оборонних ліній в східноєвропейських країнах – своєрідне політичне послання. Литовський міністр не відкидає, що Росія може не зупинитися на Україні й наступною жертвою агресії стане саме його країна. Він висловив сподівання, що це стане достатнім сигналом для партнерів в Європі, в НАТО. Міністр закликав ставитись до цього серйозно.

Якщо ви прислухаєтесь, то за останній місяць ми отримали повідомлення з Литви, Латвії, Естонії, Норвегії, Швеції, Польщі – кожна країна говорить про те, що у нас дуже мало часу на підготовку,
– сказав Ландсберґіс.

За його словами, те, коли Росія спробує напасти на іншу країну, залежить він успіху української армії. Зараз Литва використовує час на підготовку до можливої конфронтації, який наша держава виграє своєю кров'ю та всім, що має.

І скільки часу вони можуть виграти – ми не знаємо. Ми сподіваємося, що все, що ми тут робимо, допоможе їм перемогти. Але якщо вони не зможуть, тоді ми повинні запитати себе, чи ефективно ми використали час, який виграли?,
– заявив міністр.

Литва вже збільшила оборонні витрати до рівня 2,77% від ВВП, але планують на цьому не зупинятися. Ландсберґіс підтримує ідею реформування Європейського фонду миру, оскільки “дебати про новий транш заходять в глухий кут”. Він наголосив на необхідності рішення, яке б дало можливість країнам, як Литва, брати участь у спільній закупівлі обладнання для України.

Німецьке ЗМІ проаналізувало сценарії нападу Росії на НАТО

  • Німецьке видання Redaktions Netzwerk Deutschland (RND) продовжило та поглибило статтю Bild щодо нападу на НАТО. На думку журналістів, є два основні сценарії, як можуть розвиватися події, передає 24 Канал.
  • Росія може спробувати напасти на Альянс через Швецію – атакувавши острів Готланд. Він стратегічно важливий, адже звідти можна атакувати і Балтику, і скандинавські країни, і Німеччину. У вересні 2022 року країни НАТО провели навчання, спрямовані на відсіч імовірної атаки на Готланд.
  • Спершу це будуть не військові дії, а радше гібридні. Почнеться нагнітання обстановки, яке має посилити ворожнечу між литовцями, латишами, естонцями та російськомовною меншиною та спричинити конфлікти в країнах Балтії. Імовірно, цей етап уже розпочався, а вислання симпатиків Росії із країн Балтії є корисним Кремлю.