Президент України 13 жовтня у зверненні до лідерів країн спільноти Joint Expeditionary Force наголосив на тому, що напередодні зими необхідно сконцентрувати увагу на гібридних терористичних загрозах від Росії.

Читайте також На тлі постійних обстрілів Зеленський відвідав Одещину: провів нараду щодо безпекової ситуації

ППО – ключовий чинник у перемозі над ворогом

Володимир Зеленський зазначив, що Кремль знову може вдатися до тактики терору, яку він започаткував минулого року, завдаючи ударів по енергетичних об'єктах України. Проте цього року тактика терору ворога буде більш масштабною.

Важливо зараз бути готовими до будь-яких терактів, до будь-яких дій Росії. Ми повинні витримати цю битву,
– наголосив Президент України.

Ключовим чинником у перемозі над ворогом є протиповітряна оборона, яка має захистити українські населені пункти, об'єкти енергетичної інфраструктури та експортні коридори у Чорному морі.

Він також подякував тим, хто допоміг захищати українське небо від ракет, дронів та авіації окупантів.

За словами Володимира Зеленського, Кремль повинен почати звикати до своїх програшів. І поразка Росії в його енергетичному терорі має додати сил українцям.

До теми "Ця зима буде набагато гіршою": чи готова Україна до атак на енергетику, – The Washington Post

Більше про можливі обстріли окупантів по енергетичних системах України

  • Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслив, що Росія напевно повторить цієї зими обстріли по об'єктах енергетики в Україні. І відповідні галузі готуються до цього.
  • Зокрема міністерство втілило проєкти, які не були реалізовані в жодній країні світу, з захисту енергосистем.
  • Водночас він припустив, що у разі масованих атак ворога, які завдадуть значної шкоди енергосистемам, не виключаються блекаути. Однак вони мають бути короткочасними.
  • Також глав ГУР Кирило Буданов наголосив, що росіяни цього року мають плани повторити обстріли енергетичної інфраструктури України.
  • Саме тому, за його словами, в пріоритеті України на сьогодні є системи протиповітряної оборони. Їх потрібно набагато більше ніж має Україна зараз.