Президент заслухав голову Одеської ОДА та військових командувачів. Він заявив, що робота з захисту держави та людей продовжується як з партнерами, так і в Україні.
Дивіться також Можуть вдатися до масованих атак: яку тактику обстрілів застосовують росіяни
Що відомо про візит президента
Володимир Зеленський 13 жовтня відвідав Одеську область з робочим візитом. Там президент провів нараду з військовим командуванням та керівниками правоохоронних органів щодо безпекової ситуації в місті та регіоні.
Докладно обговорили підготовку до опалювального сезону, захист обʼєктів енергетики, наслідки російських обстрілів портової інфраструктури, потреби системи ППО,
– повідомив президент.
Зокрема, Зеленський заслухав інформацію від голови Одеської ОДА Олега Кіпера щодо готовності до опалювального сезону, захисту електричних підстанцій та функціонування портової інфраструктури – наразі ситуація в нормі.
Командувач ОСУВ "Одеса" Андрій Гнатов повідомив про ситуацію в відповідальності ОК "Південь". Зокрема, розмова стосувалася російських атак на порти та потреб регіону в системах ППО. Про обстановку доповів і командувач Військово-Морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа. Він проінформував Зеленського про спроби росіян зірвати цивільне судноплавство та операції ЗСУ в Чорному морі.
Робочий візит Зеленського на Одещину: дивіться відео
Зеленський та Рютте у шпиталі
Також у рамках візиту до Одеси Володимир Зеленський разом із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте відвідали місцевий шпиталь. Там лікуються поранені на війні захисники, що боронили країну на Херсонщині.
Президент та нідерландський лідер поспілкувалися з службовцями. Вони почули їх історії про поранення, стан здоров’я та перебіг лікування. Також Зеленський вручив пораненим захисникам ордени "За мужність" ІІІ ступеня і медалі "За військову службу Україні". Військові медики ж отримали ордени Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та Данила Галицького.
Зеленський та Рютте у шпиталі: дивіться відео
Ситуація в регіоні: останні новини
- Росіяни безперервно тероризують Одеську область, намагаючись вразити портову інфраструктуру. Зокрема, у ніч проти 6 жовтня були пошкоджені зерносховища, адміністративні будівлі, згоріло 9 вантажівок. Тоді поромний пункт "Орлівка" до Румунії призупиняв свою роботу.
- Зокрема, під час атак дронами-камікадзе, ті неодноразово залітали на територію Румунії. Востаннє вирву від російського безпілотника, ймовірно після вибуху при зіткненні, виявили після атаки 11 жовтня. Це стало щонайменше 4 подібним випадком.
- Також для атак на портову або рекреаційну інфраструктуру ворог використовує надзвукові протикорабельні ракети "Онікс", які надзвичайно важко збивати. Їх росіяни випускають з берегового ракетного комплексу "Бастіон", розташованого у тимчасово окупованому Криму.