Головнокомандувач ЗСУ, генерал-полковник Руслан Хомчак під час Всеукраїнського форуму "Україна 30" заявив, що провокації Росії стосуються Азовського та Чорного морів. Однак Військово-морські сили ЗСУ мають право реагувати на це навіть із застосуванням зброї.

Читайте також Є одна ідея, – Зеленський і Блінкен обговорили ситуацію в Чорному й Азовському морях

За словами Хомчака, росіяни масово перекривають райони для судноплавства під виглядом навчань. Також провокації стосуються проведення бойових стрільб.

В Азовському морі вони взагалі хочуть показати, що це їхнє внутрішнє море,
– наголосив головнокомандувач ЗСУ.

Україна може реагувати на провокації

Хомчак зазначив, що Україна ніколи не провокує ні росіян, ні будь-кого, хто перебуває в акваторії Чорного чи Азовського морів, до якихось активних дій, зокрема до застосування сили. Втім, за його словами, українська сторона готова застосувати зброю.

До теми Росія заявила, що перехопила над Чорним морем літаки ВПС Франції

Хомчак також зауважив, що можливості українських та російських Військово-морських сил наразі є неспіврозмірними. Однак, він додав, що наразі триває активна розбудова ВМС Збройних сил України.

Провокації Росії у морі: коротко

  • Росія оголосила про намір закрити з 19 квітня до жовтня 2021 року акваторії у напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн.
  • Директор Українського інституту морського права та безпеки Богдан Устименко заявив, що Україна через дії Росії контролює лише певні ділянки в акваторіях портів Азовського моря.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що російська держава постійно збільшує свою військову присутність і порушує торговельні шляхи в Азовському морі.
  • Варто зауважити, що Росія влаштовує провокації проти військових українських суден.