Таку думку висловив директор Українського інституту морського права і безпеки Богдан Устименко. Він підкреслює, що так сталося через дії Росії, яка порушує міжнародне право.

Важливо Порт не попереджали про обмеження у Керченській протоці, – мер Маріуполя

Україна практично не контролює Азовське море. Ми оперуємо лише у невеликих ділянках, які є, по суті, акваторіями портів Бердянськ і Маріуполь,
– зазначає він.

До того ж, за словами Устименка, Держгідрографія уже кілька років не робить гідрографічних зйомок далеко від берега Азовського моря. Роблять заміри і здійснюється дослідницька діяльність в акваторіях портів.

Росія порушує міжнародне морське право

Устименко акцентує, що перекриття Керченської протоки, до якого вдався Кремль, прямо заборонене міжнародним морським правом. Для територіального моря України в Чорному морі і Керченської протоки діють два різні правові режими: протока, за Конвенцією ООН, є міжнародною, і ані Росія, ані Україна не мають права обмежувати транзитний прохід через неї.

Російська Федерація не має права господарювати у нашому територіальному морі, бо за Конвенцією ООН з морського права територіальне море держави є його суверенною територією,
– коментує Устименко.

Мета дій Росії – легалізація захопленого в України морського простору і тестування світу на те, як він буде на це реагувати, каже фахівець.

Перекриття Керченської протоки: головне