Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. За його словами, Іран не буде допомагати Росії просто так, а буде висувати країні-агресорці свої вимоги.
Читайте також Іран намагається шантажувати Захід, аби позбутися частини санкцій
Ракети можуть знадобитись Ірану
Ус розповів: за інформацією Саудівської Аравії, Іран готує агресію проти них. Також Іран допомагає хуситам, які воюють проти Саудівської Аравії. Тому ракети можуть знадобитись Ірану.
Ірану вони потрібні. Якщо він надасть їх Росії, то в обмін або на новітні винищувачі, або на інші технології. Думаю, що тут присутній елемент торгівлі,
– зауважив він.
Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень припустив, що Іран буде торгуватись з Росією та висувати свої вимоги.
"Якщо партнери України, як правило, допомагають нам зброєю навіть безкоштовно, то Іран точно не буде просто так допомагати", – переконаний Ус.
Чому Росія не купує в Ірану ракети: дивіться відео
Росія не стане другим Іраном
Іван Ус зазначив, що Іран частково обходить санкції, але рівень життя дуже відрізняється від російського. Зокрема, еліта Росії прагне європейського рівня життя та здебільшого тримає гроші у країнах Заходу.
На думку головного консультанта Національного інституту стратегічних досліджень, російська еліта не погодиться концентруватися на своїй країні.
"Росія не стане другим Іраном. Я думаю, що еліта не погодиться на це. У Росії саме еліта визначає, куди буде рухатись країна, а не народ", – додав Ус.
Росія не купує ракети в Ірану: що пише FT
- За даними видання Financial Times, у Кремлі утримуються від закупівель іранських балістичних ракет великої дальності, які летять швидше за швидкість звуку і мають велике бойове навантаження.
- До такого рішення Росія схиляється, тому що, за оцінками країн НАТО, найбільш стримуючим фактором була погроза США надати Києву довгоочікувану ракетну систему ATACMS, дальність дії якої становить 300 кілометрів. Тобто ракети такої дальності зможуть бити по території Росії.
- Посол США в НАТО Джуліанна Сміт заявила, що західні союзники вважають такі відносини між Росією та Іраном "надзвичайно тривожними". Попри це, західні чиновники вважають, що Росія може змінити своє рішення. Зокрема, через те, що у них загострюється нестача власних високоточних боєприпасів, а внутрішнє виробництво – падає.