Військовий оглядач Денис Попович в етері 24 Каналу сказав, що це абсолютно логічні рухи ворога. Росіяни передбачають, що наша держава врешті-решт отримає дозвіл на використання американських ракет ATACMS у ширшому радіусі.
Цікаво Несе смертоносну ракету: особливості літаків Ту-22м3, які опинилися під прицілом дронів ГУР
Росіяни діють на випередження
Станом на сьогодні Україна може завдавати ударів ATACMS по російській території лише у радіусі 100 кілометрів. Проте ракети можуть діставати на відстань 300 кілометрів. База "Балтимор" входить у зону ураження. Тому росіяни уже вживають заходів та переміщують авіацію.
Чим далі будуть затягувати з дозволом, тим більше аеродромів росіяни зможуть пересунути <...> Тоді ефекту буде значно менше, ніж прямісінько зараз,
– підкреслив Денис Попович.
Чи є позитивний ефект для України
Хоч збільшиться підльотний час винищувачів бомбардувальників, але ракетних обстрілів та скидів КАБів цим не уникнути. Реактивному літаку без різниці летіти з аеродрому 250 чи 500 кілометрів. Лише тривалість польоту стане більшою на 5 – 10 хвилин.
Він так само долетить до визначених рубежів пуску і скине бомбу, вона влучить у ціль. Це і весь ефект. Ще трохи більше палива витратять. Надавати цьому великого значення, я б не став,
– сказав військовий оглядач.
Чи може Байден піти на радикальний крок
Попович сподівається, що чинний президент США Джо Байден в останні місяці все-таки дасть добро на широкі удари ракетами ATACMS по території Росії.
Були ж розмови про те, що Байден хоче сконцентруватися на допомозі Україні, то нехай концентрує. Нарешті відійде від своїх "червоних ліній". Тим паче, що вони жодного значення не мають,
– зазначив він.
Політик хвилювався, що це може у якийсь спосіб вплинути на його передвиборчу кампанію. Проте він вийшов з передвиборчих перегонів, відповідно немає чого боятися.