Однак важливим є те, що питання мирного врегулювання, недопущення ще більшої війни, яку ініціювала Росія, є на порядку денному усіх міжнародних форматів. Про це в ефірі авторської програми Катерини Соляр "Перехресний допит" сказала віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Зверніть увагу Київ може виграшно їх використати, – Піонтковський про мінські домовленості

Стефанішина: Розбіжностей багато

За її словами, нормандський формат має конкретний порядок денний: мінські домовленості і 10 пунктів, які запропонувала українська сторона. Це ті питання, які можливо розв'язати в межах нормандського формату.

Очевидно, що розбіжностей багато. Особливо коли мовиться про те, що прямих перемовин у такому форматі не відбувалося із 2019 року,
– наголосила Стефанішина.

Вона нагадала, що Росія де-факто вийшла з відповідного формату на всіх рівнях. Тому очевидно, що щодо низки питань позиція сторін відрізняється.

Повне інтерв'ю зі Стефанішиною: дивіться відео

Росія "розкрила карти"

"Розумію, ми всі маємо бути свідомі, що Росія підійматиме ставки. Адже зараз перемовини ведуть на найвищому рівні, на майданчиках взаємодії двох президентів – США і Росії", – зауважила віцепрем'єрка.

Росія, як пояснила Стефанішина, "розкрила всі карти" і вимагає нерозширення НАТО, скорочення озброєння тощо. Ставки підіймають максимально високо.

"Для нас важливо, що на тлі перемовин щодо глобального переділу європейської архітектури безпеки, питання мирного врегулювання і забезпечення виконання мінських домовленостей не втрачається. Дуже важливо, що питання збереження життів українців все ж таки обговорюють", – додала Стефанішина.

Важливо – Спецефір про можливий наступ Росії: дивіться відео

"Нормандська четвірка" зустрілась в Парижі

  • Радники лідерів "нормандської четвірки", а саме України, Німеччини, Франції та Росії зустрілись у Парижі. Вони обговорили підтримку дотримання режиму припинення вогню та розмороження нормандського формату.
  • Їхні переговори тривали понад 7 годин. Радники говорили також про важливість активізації роботи Тристоронньої контактної групи та її робочих груп.
  • Окрім цього, домовилися зустрітися знову через 2 тижні в Берліні. Це хочуть зробити для того, щоб дійти до однієї згоди в розбіжностях, а саме – у послідовності виконання мінських угод.