Безперечно, для цього необхідна низка умов, адже якщо Росія залишиться при своїй позиції, то її участь у наступному Саміті миру просто не матиме сенсу. Радник голови ОП Михайло Подоляк в інтерв'ю для 24 Каналу пояснив, що саме має змінитися, аби Росію таки долучили до саміту.

Читайте також Саміт миру 2․0: чи залучать Росію до переговорів і чи вдалося переконати Глобальний Південь

Робота над залученням країн до Формули миру

Вже на наступному Саміті миру обговорюватимуть усі 10 пунктів української формули миру Володимира Зеленського. Планується, що підготовка до другого саміту займе не роки, а місяці, і долучати до неї спробують ще більше країн.

На рівні міжнародних переговорів використовуватимуть всі інструменти, пояснення, це буде глибока робота (для залучення інших країн – 24 Канал). Але є один аргумент, який не можна нічим змінити – тактичні поразки Росії по лінії фронту. Мовиться про силовий примус,
– наголосив Михайло Подоляк.

Тобто коли країни бачитимуть, що Росія програє, тоді самі ж ініціюватимуть обговорення правил справедливого закінчення війни. Однак для цього треба за оцей проміжок часу використати всі інструменти примусу.

"Їх не так багато: військовий та економічний. Для Росії має суттєво зрости ціна війни, тобто собівартість того, що вона робить на території України, ну і взагалі собівартість життя. Також важливим є дипломатичний тиск – пояснення того, що дії Росії суттєво шкодять національним інтересам різних країн у різних регіонах, тобто не тільки території України", – пояснив радник голови ОП.

Адже що довше Росія залишається у вигляді, в якому існує, то більше країни платитимуть за ті ризики, які вона генерує.

Як залучити Росію до Саміту миру

Чимало зі світових лідерів, які брали участь у Глобальному мирному саміті, а також і військово-політичне керівництво України наголошувало на тому, що є одна умова, за якої Росію можна долучити до наступного саміту. Зокрема, мовилось про її готовність до справедливого миру та прийняття української формули миру.

Хоч з огляду на заяви Владіміра Путіна, Москва від цього дуже далека.

Росія в екзальтації, тобто вона не усвідомлює всього, що вона робить. Вона це усвідомить тільки в момент програшу і після того, як почнуться процедури реабілітації через покаяння і росіяни платитимуть репарації. До цього моменту вони продовжуватимуть говорити про те, що мають право вбивати українців, нищити все, що стосується української державності,
– зазначив Подоляк.

Російський диктатор, до слова, заявив, що він взагалі не планує виводити війська з території України. Також Путін сказав, що, мовляв, не планує йти на перемовини, бо "київський режим не хоче йти від влади". У цьому контексті стає зрозуміло, що Москва узагалі не зацікавлена в перемовинах.

На думку Подоляка, є конкретні інструменти примусу, які мають працювати в повному обсязі і бути залученими між самітами:

  • військові: постачання зброї, суттєві атаки по лінії фронту, велика кількість знищених російських ресурсів, зокрема на території самої Росії.;
  • економічні: санкції мають бути переосмислені. Тобто європейські компанії не можуть і далі працювати на російському ринку і безпроблемно купляти у Росії все, що завгодно. Також мають бути запроваджені контрсанкції мають бути.
  • дипломатичний та інформаційний тиск, а головне – ізоляція Росії.

"Оце все в комплексі якраз таки суттєво повпливає на переусвідомлення певної частини російської еліти, в якому місці вони сьогодні перебувають і яку ціну вони по фіналу будуть за все це платити", – підсумував Подоляк.