Загалом брехня росіян заснована на нещодавній угоді України та Молдови щодо віртуального реверсу. Про це 24 каналу розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

До теми Росія розхитує Молдову напередодні важкої зими: чи встоїть Майя Санду

Що таке віртуальний реверс

Пендзин пояснив, що цьогорічна осінь виявилася досить теплою, тому Молдові не потрібен був весь обсяг газу, який був законтрактований. Тож країна підписала з українським оператором ГТС угоду в межах якої частину газу, а саме 25 мільйонів кубометрів, спрямували до наших газосховищ.

Згідно з документами це виглядало так: Україна прокачала необхідну кількість газу, а 25 мільйонів кубометрів повернула назад. У реальності ж ці 25 мільйонів одразу направили в підземні сховища, а загальний обсяг прокачування зменшили.

"Газпром" вчепився в те, що загальний об'єм прокачування був менший та почав голосно кричати, що Україна "вкрала" молдовський газ", – зауважив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Чому Росія бреше про газ

На думку Пендзина, країна-агресорка пішла на такий крок через те, що зекономлений газ підсилює енергетичну безпеку Молдови. Адже тиснути на Молдову для прийняття владою країни певних рішень через постачання газу є традиційною тактикою Росії, особливо напередодні опалювального сезону.

Тому вони (росіяни – 24 канал) виступали категорично проти запровадження віртуального реверсу й щоб Молдова мала якісь запаси газу на території України,
– підкреслив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Він наголосив, що газ про який мовиться належить Молдові й міститься в українських газових сховищах. Аналогічна ситуація є і зі Словаччиною, і з Угорщиною, адже наша держава є досить великим зберігачем газу.

"Це не перший випадок, коли Росія звинувачує Україну в неналежному виконанні взятих на себе зобов'язань щодо транзиту. Нічого окрім політики тут немає", – підкреслив Пендзин.

Пендзин пояснив, чому Росія звинувачує Україну в "крадіжці" газу: дивіться відео

На кого спрямована ця історія

Подібні заяви потребують пояснення, оскільки якщо не матимуть їх, то дійсно будуть впливати на аудиторію. Зокрема вселяти у наших партнерів недовіру до українців. Молдовські ЗМІ також пояснюватимуть своїм громадянам, якою є ситуація насправді, але хтось може й не прочитати.

Ба більше, в країні є проросійські медіа, які мають на меті підірвати бачення громадян Молдови щодо європейського майбутнього. А також повернути їх до тієї "імперія, яка колись була Радянським Союзом".

У цій ситуації їхня (росіян – 24 канал) позиція абсолютно зрозуміла. Насправді вона безпрограшна, тобто навіть якщо ви напряму брешете – той хто є об'єктом брехні має потім виправдовуватися,
– зазначив Пендзин.

На його думку, ми ще неодноразово почуємо подібні закиди Росії. Крім того, вони стосуватимуться не тільки газу, адже вся брехня країни-агресорки має виключно політичний сенс.

Газовий шантаж Росії: що відомо

  • Компанія "Газпром", яка є монополістом на російському ринку, знову використовує газовий шантаж проти країн Європи. Цього разу йдеться про скорочення обсягів подачі блакитного палива через газову систему України. Повідомляють, що це може статися вже 28 листопада.
  • Захід наклав чимало санкцій на Росію, тому економіка країни-агресорки занепадає. Тож в Кремлі вирішили вимагати покупців російських енергоресурсів платити рублями, щоб бодай трохи зміцнити економіку. Туреччина ще у вересні заявила, що частину газу оплачуватиме рублями, а нещодавно рішення набуло чинності.
  • Аналітикиня Jamestown Foundation Алла Гурська переконана, Євросоюз переживе цю зиму без російського газу, адже Європа добре підготована. За її словами, зараз європейські газові сховища заповнені на 92 – 95%.