Екс-представник України у Тристоронній контактній групі Євген Марчук у себе на Facebook-сторінці написав, що Україна підтримує принцип обміну заручниками "всіх на всіх".

Читайте також: Родичі бранців Кремля висунули важливі вимоги Зеленському

Марчук зазначив, що Україна передала список по відповідній процедурі з участю ОБСЄ і Міжнародного Червоного хреста (МЧХ).

Ми точно знаємо, що вони живі і навіть знаємо, де вони там знаходяться. Але нам через якийсь час з того боку відповідають, що "вони" про інших наших 80 чоловік вони нічого не знають,
– наголосив Євген Марчук.

Колишній представник України у ТКГ вважає, що все це може бути пов'язано тільки з одним – більшість із 80 українських полонених могли бути піддані важким тортурам і сліди цих тортур зразу ж видимі.

А це Гаага. Інших причин я не бачу,
– додав Марчук.

Окрім того, Євген Марчук розповів, що представники ОРДЛО кожен раз включають до своїх списків на обмін "всіх на всіх" осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, і які не мають жодного відношення до війни на Донбасі.

Йдеться про злочини під час подій на Майдані (спецназ "Беркута"), а також про 2 травня в Одесі, теракти в Харкові та Запоріжжі.

Екс-представник України у ТКГ додав, що це лише маленька особливість процесу обміну заручниками. "А з цим процесом тісно пов’язана ще і проблема з тими, що пропали безвісти. А це сотні осіб", – написав він.

Марчук наголосив, що все це стосується і принципу обміну "всіх встановлених на всіх встановлених". Однак Україна "за" принцип обміну "всіх на всіх", але якщо це буде чесно і при активній участі міжнародних гуманітарних інституцій.

Скількох заручників незаконно утримує Росія?За підрахунками Вашингтонської юридичної компанії Perseus Stategies, понад 230 людей незаконно перебувають у заручниках Російської Федерації. Жертвами переслідувань з боку російської влади стають як опозиційні політики та громадські активісти, так і представники релігійних та національних меншин, ЛГБТ-активісти, а також громадяни України та проукраїнські активісти.