Через це існує ризик розпорошення світової історії. Про це під час лекції у Ягеллонському університеті у Кракові розповів президент Франції Еммануель Макрон, передає "Європейська правда".

Цікаво: Не можна ставити Росію у кут, наче учня в школі, – посол Франції пояснив політику Макрона

Ми повинні побудувати спільну європейську пам’ять. Росія хотіла б по-новому інтерпретувати Другу світову війну і звинуватити польську націю. Я бачу тут ризик розпорошення нашої історії через її перегляд,
– наголосив французький лідер.

Макрон запевнив: він захищатиме історію Європи від спроб фальсифікації.

"Ми будемо будувати Європу, знаючи її історію, захищаючи її від усіх спроб фальсифікації чи переписування, незалежно від того, яка країна чи партія є автором такої фальсифікації", – пояснив президент Франції.

Макрон у Варшаві – щось пішло не так: У Макрона в Польщі зламався лімузин: фото

Історичні суперечки Росії та Польщі: коротко

  • Вони загострились наприкінці 2019 року. Так, 19 грудня очільник Кремля мав велику пресконференцію, під час якої заявив: радянські війська увійшли до Польщі після того, як "польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами і за тим, що відбувається на території країни".
  • Згодом Путін назвав посла Польщі в нацистській Німеччині Юзефа Липського "сволотою" та "антисемітською свинею".
  • На це у Польщі різко відповіли: до МЗС країни викликали російського посла та вказали йому на помилковість в історичних твердженнях Путіна.
  • Ще один історичний конфлікт Росії та Польщі був спровокований форумом пам’яті жертв Голокосту, що відбувся в Ізраїлі. На подію відмовився їхати президент Польщі Анджей Дуда – організатори відмовилися дати йому слово.
  • Дуду обурило те, що досягнення Польщі у Другій світовій применшують, а Путіна запросили до Ізраїлю як головного гостя події.
  • У Польщі агресорами у Другій світовій вважають як нацистську Німеччину, так і більшовицький СРСР через пакт Молотова-Ріббентропа та таємний протокол щодо розділу Польщі.
  • У Москві ж кажуть, що пакт дозволив СРСР відтягнути початок нацистського вторгнення та підготувати до війни армію.
  • У правлячій партії Польщі заявили: країна вимагатиме від Росії репарації за збитки, завдані під час війни.