Наразі оголошено тендер на добудову трубопроводу до російського міста Анапа, про це повідомляє російський "Комерсант".
Важливо: В ОБСЄ ухвалили резолюцію проти "Північого потоку-2" і "Турецького потоку"
Офіційною причиною оголошення тендеру називають необхідність сполучення міста з газотранспортною системою Росії.
Водночас справжньою причиною розмороження проекту вважають збільшення потужностей з експорту газу. Також існує побоювання, що потужність цього газопроводу є набагато більшою за ту, яка необхідна для газифікації південних регіонів Росії.
Що таке "Південний потік"?Один з російських енергетичних проектів, газопровід, яким Росія планувала постачати газ до Європи в обхід Газотранспортної системи України. Його, планували прокласти дном Чорного моря, аналогічно газопроводам "Північний потік" та "Північний потік-2", які йдуть дном Балтійського моря. У 2015 році Газпром відмовився від ідеї будівництва "Південного потоку". Натомість компанія почала будувати "Турецький потік". Планова потужність останнього вдвічі менша за потужність "Південного потоку".
водночас оператор скадального роекту "Північний потік-2" назвав ймовірну дату закінчення будівництва газопроводу – планують встигнути до другої половини 2020 року.
Що відомо про "Північний потік-2" і чим він загрожує Україні?
Це – друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.
Маршрут "Північного потоку-2": карта
Тим часом Європарламент схвалив оновлену газову директиву ЄС. Вона поширює дію європейського енергетичного законодавства на морські газопроводи, зокрема "Північний потік-2".
У ситуації з "Північним потоком-2" це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме, під наглядом Єврокомісії, – Німеччина. Тобто, "Газпром" не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.