До того ж виселяють маріупольців з їхніх квартир та заселяють туди росіян. Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що загарбники на цьому не зупиняться.
Важливо У Маріуполі бунти: Андрющенко сказав, чого вимагають українці
Скільки будинків росіяни відбудували
Андрющенко зазначив, що маріупольців, квартиру яких демонтували, годують обіцянками. Жителям пропонують стати в чергу на отримання іншої оселі, а хто пам'ятає Радянський Союз, той розуміє – ніхто й ніколи нічого не отримував.
Попри це, можна претендувати на житло в іншому регіоні Росії або іншому місті так званої "ДНР". Є ще один варіант: поборотися за місце в гуртожитку у прифронтових окупованих зонах, зокрема в Авдіївці.
Загалом росіяни знесли 500 багатоповерхових будинків у Маріуполі, і треба ще мінімум стільки ж. Причому залишилися ті 500, у яких місцями живуть люди. Вони непридатні для життя, але якщо перші – треті поверхи вціліли, маріупольці продовжують там жити.
І якщо зносити будинки, їх же треба кудись переміщувати. Проте ніхто цього не робить. Виселили, знесли будинок, а далі – шукайте самі житло. Уже демонтовано 33 600 квартир, а до кінця року планують демонтувати 73 000. Водночас ведуть в експлуатацію за 3 роки, якщо добудують й дотягнуть до кінця 2024 року в окупації, лише 5 500 квартир, тобто менш як 10% від демонтованих,
– наголосив радник мера Маріуполя.
У такий спосіб росіяни виселяють людей. Вони спочатку бідкаються, а далі вимушено шукають нове житло. Хтось виїжджає та повертається в Україну або країни ЄС. Хтось все-таки їде на територію Росії – приміром, у Сибір, де можна отримати квартиру. Окупанти начебто йдуть на зустріч маріупольцям, але ж розуміємо – там вічні морози й "хата на курячих ніжках", а в Маріуполі море та відповідний кліматичний пояс.
Про маніпуляції росіян з квартирами
Андрющенко розповів, що росіяни виганяють маріупольців з квартир, бо вони повинні підтвердити право власності на життя у цій оселі, а якщо немає документів – на вулицю. Такі квартири переходять у державну власність "ДНР", і тоді окупаційна адміністрація ними розпоряджається. Якщо квартира придатна для житла, маріупольцям кажуть "до побачення" та заселяють туди російських громадян.
Крім того, в історичній частині Маріуполя на проспекті Миру, де окупанти набудували "потьомкінські села", щоб розпочати ремонт у квартирах, росіяни спочатку визнають їх безхазяйними. Потім вони підуть під іпотечне кредитування, завдяки цьому окупанти їх відремонтують, а житимуть там росіяни, які придбають ці квартири в іпотеку. Така хитра схема.
Маріупольці користуються різними схемами та продають своє житло росіянам, які з радістю їдуть в місто. Раніше окупанти завозили мешканців зі Середньої Азії у Маріуполь, яких нині активно "пакують" в армію – одним вдається втекти, а на інших чекає військкомат.
Зараз їдуть конкретно росіяни і вони потроху стають домінантною спільнотою. Ми прогнозуємо, якщо окупація затягнеться на рік, українців буде максимум 50 – 55 тисяч всіх вікових категорій, а росіян – приблизно 120 – 140 тисяч разом з військовим контингентом, а без нього понад 120 тисяч росіян,
– підкреслив Петро Андрющенко.
Про життя в Маріуполі: що відомо
- Окупанти створили "антитерористичні загони" у школах та дитячих садках. Тепер вчителі та директори мають боротися з умовним "тероризмом" замість правоохоронців, яких ворог загонами звіз до міста.
- Росіяни вдаються до вкрай підступних ІПСО. Мета провокацій – виявити проукраїнських мешканців та знищити рух опору. Нещодавно російська ФСБ провела у Маріуполі чергову комплексну операцію.
- Лікарні у місті переоблаштовують для поранених окупантів. Відтак цивільні мешканці змушені їхати до Донецька. Крім того, у Маріуполі проблема не лише з медзакладами, а й з персоналом, осільки російські громадяни не поспішають туди їхати навіть за величезні гроші.