Є два типи цієї бойової частини, однак вони обоє є надзвичайно смертоносними. Росіяни прагнуть завдавати своїми атаками по Україні якнайбільше збитків.

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Що таке термобаричний снаряд

Росіяни почали оснащувати безпілотники типу Shahed-136 40-кілограмовим термобаричним снарядом. Він ефективний у замкнених приміщеннях, включно з житловими будинками через надлишковий тиск у фронті ударної хвилі. Він виступає аналогом заряду "Сонцепьока" та "Буратіно".

Для розуміння – у десять разів менший заряд "Шмель" здатний уражати приміщення об'ємом у 80 кубічних метрів, або 50 квадратів на відкритій місцевості. Однак можливості термобаричного заряду залежать від його виду, тобто однотактова чи двотактова бойова частина. Однак у будь-якому випадку мова про ураження сотні квадратних чи кубічних метрів.

Термобаричний снаряд, встановлений на іранському дроні / Defence Express

Наприклад, розглядаючи термобаричний боєприпас однотактової дії, то він під час детонації утворює вибухову хвилю, за якою починають рухатись елементи термобаричної суміші. Внаслідок реакції з повітрям сама з собою утворюється "хмара". Її температура сягає 2400 – 2600 градусів.

Вона заповнює весь замкнутий простір, тому від неї неможливо сховатися. Потужна ударна хвиля, яка уражає легені, органи слуху тощо.

Російський терор дронами

  • Росіяни направляють кожен безпілотник заздалегідь по маршруту, який теж спланований заздалегідь. Цілі в окупантів різні: військові та цивільні об'єкти, портова інфраструктура, зернові термінали, об'єкти, що пов'язані з паливно-енергетичним сектором.
  • Юрій Ігнат розповів, що західні партнери дивуються, як нам такими засобами, що має Україна, вдається збивати такі речі, як "Шахеди" чи крилаті ракети. Майстерність наших військових дозволяє ефективно працювати навіть з радянським озброєнням.
  • У радянських Су та МіГ, на яких літають наші пілоти, є проблеми з відпрацюванням по "Шахедам". Наприклад, безпілотник летить занадто низько, через що приціл літака може збиватися – це створює ризик для цивільних.