Важливо! Мова не йде про оборонців Маріуполя з "Азовсталі". Україна все ще очікує, коли їх можна буде обміняти. За словами Денісової, звільнені військові розповіли, що спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Тоді етапували до гауптвахти, слідчого ізолятору в місті Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території.
Під час етапування нашим воїнам замотували очі скотчем, одягали на голову мішок, зв'язували руки мотузками. Далі наших військових перевели до слідчих ізоляторів російських Таганрога та Воронежа.
У полоні українських воїнів катували – погрожували вбивством, били та принижували. Денісова зазначає, що таким чином Росія продовжує порушувати Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими.
Особлива жорстокість до офіцерів ЗСУ Денісова розповіла, що російські окупанти особливо жорстоко ставилися до українських офіцерів. Також звірства чинили й щодо бійців "Азову".
Зокрема, під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах. При цьому нелюди застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Також катували електрострумом, били кийком та ногами.
Не забули росіяни й так звані "ідеологічні знущання". Адже змушували українських солдатів вчити вірш "Простите нас, родные россияне". Це ж стосується гімну агресора, історії створення герба та прапора Росії. Якщо ті відмовлялися, то їх знову катували.
Але й на цьому знущання російських загарбників не припинялися. Вони пішли ще й далі і навіть вводили нашим воїнам невідомі препарати на літеру "М". Потім військовополонені непритомніли та втрачали пам'ять.
Знущання з жінок У полон до російських окупантів потрапляють і наші захисниці. Їм також доводиться переживати жорстокі тортури.
Українських жінок-військовополонених утримували в Донецькому СІЗО. Вони розповіли, що у камерах, які розраховані на 2 – 3 особи, їх перебувало щонайменше 17 – 20.
Для них не було нормального туалету. Замість нього поставили відро. Звісно, не мовиться навіть про засоби гігієни та можливість помитися. На українських жінок-військових росіяни психологічно тиснули. Зокрема, на їхніх очах жорстоко били українських полонених чоловіків. Як повідомила Денісова, також полонянок примушували до статевих актів.
Без медичної допомоги, води та зв'язку з рідними Уповноважена з прав людини також наголосила, що українським полоненим військовим не надавали медичної допомоги, яка є життєво необхідною. Їх оглянув лікар тільки раз, коли вони мали вирушати у табір військовополонених, що в окупованому Севастополі. Там допомогу надавали вже представники Червоного Хреста.
Російські окупанти елементарно не давали можливості полоненим попити води. Так званий ліміт був у 1,5 літра на 30 – 40 осіб. Схожа ситуація і з їжею. На окупованих територіях їм на день давали шматок хліба і сала. Росіяни відзначались нечуваною жорстокістю, адже іноді, даючи м'ясо, вони знущались і казали, що воно "людське".
За словами Денісової, не могли наші військові у полоні сконтактувати з рідними. Картки з даними про особу військовополоненого були заповнені лише безпосередньо перед обміном. Саме вони потрібні, щоб поінформувати свою родину через Центральне агентство розшуку Червоного Хреста. Ці картки також передбачає стаття 70 Женевської конвенції 1949 року.
Обмін полоненими між Україною та Росією Президент Володимир Зеленський розповідав , що обмін полонених є першочерговим питанням для нас. Російські окупанти ж викрадають українців на захоплених ними територіях. Саме їх згодом і використовують для обміну на своїх військових, які потрапили в український полон. Радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів припускав, на кого можуть обміняти наших захисників з "Азовсталі". Україна веде перемовини з Росією про обмін Віктора Медведчука на оборонців. Саме це нібито змусило кума Путіна заговорити та дати свідчення проти Петра Порошенка. Час від часу відбувається обмін полоненими військовими . Наприклад, 6 травня, додому вдалося повернули 41 людину, 11 з яких – жінки. Серед звільнених від російського полону – 28 військових. Також Україні вдалося забрати додому 13 цивільних. Українські військові масово брали полонених на початку війни: дивіться відео