Зокрема, ядерні боєголовки запустять в хід у разі аналогічної атаки ззовні. Таку думку висловив глава військового відомства Росії Валерій Герасимов під час Московської конференції з міжнародної безпеки.

До теми Проксі-війська та мільярди: як сильні світу цього розгортають ядерні перегони

Боєголовки мають "оборонну функцію"

За словами Герасимова, ядерна зброя є "елементом стратегічної стабільності" росіян. Як він зауважив, у разі загрози держава залишає за собою право натиснути "червону кнопку".

Наші ядерні боєголовки мають виключно оборонну функцію, коли мовиться про загрозу руйнування самої держави зовнішньою агресією,
– наголосив генерал російської армії.

Цікаво Почалася мінігонка озброєнь, – Мусієнко про збільшення ядерної зброї Росії та США

Ядерна зброя у світі: коротко

  • У Стокгольмському інституті дослідження проблем миру повідомили, що кількість розгорнутих ядерних боєприпасів у 2021 році зросла від 3 720 до 3 825. Близько 2 000 з них перебували в стані підвищеної боєготовності.
  • Росія збільшила загальний військовий ядерний арсенал на близько 180 боєголовок, розгортаючи більшу кількість міжконтинентальних балістичних ракет наземного базування і балістичних ракет на субмаринах.
  • Варто зауважити, що Росія та США володіють понад 90% світової ядерної зброї. Крім того, країни мають програми щодо заміни та модернізації ядерних боєголовок, ракетних й авіаційних систем доставки та виробничі потужності.