Це разом з 24 Каналом обговорив політолог Олег Саакян. Він назвав декілька пунтків, за якими може працювати Росія.

Читайте також У бомбосховищі опинились випадково: чому делегація ПАР не почула російський friendly fire

Гроші та студенти

Першим пунктом Олег Саакян назвав їжу. Мовиться про зерновий коридор. За традиційною пропагандистською піснею росіяни можуть описати Україну, як ненадійного постачальника в умовах війни. Натомість для себе примножити навіть кількість кораблів у морі.

Друга позиція – навчання африканських студентів, зокрема військових.

"Це те, що ми втратили у 2000-х, коли в поривах реформування системи освіти і армійської системи, розпиляли всю інфраструктуру, яка забезпечувала потік африканських студентів перш за все у військові навчальні заклади", – пояснив політолог.

Він додав, що наразі Україна має нарощувати свій ресурс як в питанні зернових, так і в проблемі освіти. Це може стати серйозним активом для роботи з Африкою і в Росії вони поки є.

Олег Саакян про дії Росії: дивитись відео

"Орден Пушкіна"

Свою роль може зіграти і своєрідне заохочення. Умовний "орден Пушкіна" – ніякий не умовний. Якщо всі думали, що російська пропаганда дісталася свого дна, то і там вона продовжує пускати коріння. Олег Саакян поділився цікавим інсайтом, який почув від декількох своїх колег. Росіяни вигадали черговий наратив, мовляв в Україні не люблять Пушкіна, бо він "наполовину темношкірий".

В Африці це реально "заходить". Тому умовний "орден Пушкіна" для африканців – нагадування, що корифей російської культури має африканське коріння. Бачите, які ми відмінні від американців,
– розповів політолог.

Україні ж не треба спускатися до таких низин. Оскільки наша країна має багато спільних сторінок і викликів з країнами Африки. Зокрема, питання глобальної системи безпеки та продовольства. І над цим теж варто працювати.

"Росія "зашкварилася", що зростають антиросійські настрої і в Африці, бо в ній бачать імперський оскал. Це треба використовувати", – додав Саакян.

Візит делегації ПАР до Києва: основне

  • Приїзд лідерів країн ПАР до України обговорювався ще у травні. Під час робочих зустрічей делегації з українськими очільниками Росія вкотре підкреслила свій статус терориста, розпочавши масований обстріл. Утім, речник президента ПАР "не побачив" масовану ракетну атаку на Київ. Натомість сам Сиріл Рамафоса під час пресконференції заявив, що таки чув вибухи.
  • В Офісі Президента України розкритикували "мирні ініціативи" ПАР, зазначивши, що вони не враховують інтереси нашої держави.
  • Частина делегації ПАР не могла потрапити в Київ. Виявилося, що у деяких людей не було необхідних документів, а також дозволів на зброю, без яких пасажири не могли покинути літак.