Фотографії човна розмістила офіційна газета британського Королівського флоту 5 жовтня. Згідно з її даними, човен не "зник", як писали ЗМІ.
Читайте також З бази ВМФ Росії вийшла субмарина з ядерними торпедами "Посейдон", – ЗМІ
ЗМІ показали, де перебуває російський "Посейдон"
Згідно з зображеннями видання, російський підводний човен перебуває в Баренцевому морі, на північ від російського Кольського півострова.
Російський Посейдон може перебувати в Арктиці
Варто пригадати, що раніше ЗМІ, посилаючись на звіт розвідки НАТО, написали про те, що російська субмарина "Бєлгород", ймовірно, вийшла зі свого пункту базування в Арктику.
Мовилось, що саме там вона могла випробувати торпеду "Посейдон". Саме її називають "зброєю апокаліпсиса".
Попередньо відомо, що ядерна торпеда "Посейдон" долає відстань у 10 тисяч кілометрів під водою.
Варто пригадати, що Росія постійно лякає світ ядерною зброєю. Проте НАТО та США вже попередили Кремль про ймовірну відповідь у випадку застосування зброї. Зокрема, Альянс пообіцяв Росії "важкі наслідки", якщо по Україні вдарять ядерною зброєю. У Пентагоні не вірять, що Путін може застосувати ядерну зброю.
Росіяни поширили вкид про субмарину з ядерною зброєю
Варто пригадати, що італійське видання La Repubblica поширило повідомлення, що російський підводний човен "Бєлгород", помічений в арктичних водах, може випробовувати ядерну суперторпеду "Посейдон".
Адже інформація може бути російським вкидом. Втім, до цієї інформації дещо скептично поставилися в Центрі протидії дезінформації при РНБО України. За їхніми словами, НАТО жодної схожої інформації не поширювало.
Також аналітики вважають, що такий вкид може зіграти на користь Росії.
Що відомо про "Посейдон": коротко
- Варто пригадати, що російський підводний човен "Бєлгород" з'явився на озброєнні військово-морських сил Росії в липні 2022 року.
- Це найдовша субмарина в світі. Вона має ширину 15 метрів, а довжину – 184 метри. "Бєлгород" може безперервно перебувати під водою впродовж 120 днів. Швидкість руху субмарини – 60 кілометрів на годину.
- Торпеда "Посейдон" нібито може, за даними розробників, обійти систему інфрачервоного супутникового стеження США. Вона рухається до цілі зі швидкістю 110 – 130 кілометрів на годину.
Дивіться також – чим загрожує виведення субмарини з ядерними торпедами "Посейдон": відео