Про це йдеться у ранковому зведенні Генштабу Збройних Сил України від 8 травня. У відомстві наголошують, що російські війська продовжують вести повітряну розвідку.

До теми Ворог продовжує штурмувати "Азовсталь" з артилерії і танків, – Генштаб

Ситуація Слобожанському напрямку: дані за 8 травня

Противник зосередив основні зусилля на блокуванні подальшого просування наших військ у бік державного кордону України на північ та схід від міста Харків. Для цього російські війська продовжили інтенсивні артилерійські обстріли у районах населених пунктів:

  • Прудянка,
  • Слатине,
  • Циркуни.

Щоб посилити оборону в районі населеного пункту Козача Лопань, окупанти провели заходи з інженерного обладнання позицій.

Ізюмський напрямок

На Ізюмському напрямку противник зосереджував основні зусилля на підготовці до продовження наступу на напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ.

З метою посилення угруповання з території Росії загарбниці війська передислокували дві батальйонні тактичні групи зі складу 35-ї загальновійськової армії у визначені райони. У цьому ж напрямку окупанти здійснили артилерійські обстріли позицій підрозділів Сил оборони.

Для уточнення положення наших військ противник продовжував ведення повітряної розвідки у районах населених пунктів Ізюм та Кам’янка.

Раніше радник глави МВС Вадим Денисенко зазначив, що одне з ключових завдань Росії – вийти через Ізюмський напрямок на Донбас. Точніше – на Слов'янськ і на Краматорськ. Через стратегічне значення, цей напрямок залишається одним із найскладніших.

Згідно із картою бойових дій, 7 травня біля сіл Циркуни та Руські Тишки росіяни підірвали 3 автомобільні мости, щоб сповільнити контрнаступ ЗСУ.

За словами голови Харківської військової адміністрації Олега Синєгубова, ворог біля Ізюма має значні втрати, хоч постійно намагається випробувати українську оборону. Водночас є жертви і серед цивільного населення. Так, лише за 7 травня на Харківщині 2 людей загинули, 4 – отримали травми.

Варто знати – Росія може відтягувати сили з Ізюмського напрямку на північ: більше у відео