Про це в розмові з 24 Каналом зазначив речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук, додавши, що важливим моментом в цьому питанні є те, що серед полонених в Курській області багато строковиків. Вони вже звертаються до Путіна з проханням, аби їх обміняли на українських військових з полку "Азов".

Дивіться також Путін обіцяв, що воювати не будемо, – WP навідали російських строковиків, які потрапили у полон

Батьки строковиків можуть активізуватися

Братчук зазначив, що не сподівається на те, що настрої в російському суспільстві через події на Курщині вибухнуть, бо, з його слів, раби не вміють страйкувати. Однак він наголосив на важливій деталі, яка полягає в тому, що серед полонених перш за все військові строкової служби. Це може дати позитивний поштовх.

Речник УДА "Південь" зазначив, що є матері, які будуть порушувати питання щодо своїх дітей, які опинилися в полоні, бо вони не йшли воювати за контрактом, за них не дадуть "Ладу", не буде грошових виплат. Братчук впевнений, як би все це передбачалось, ніяких соціальних рухів у Росії не прогнозувалось би.

Цей нюанс може спрацювати. Не в плані того, що Росія зараз почне страйкувати й кричати, що треба припинити війну та вивести війська. А в тому, що Путін та його режим розуміють, що навіть паростки таких невдоволень не можна допустити, тому він може погодитися на обмін,
– припустив Братчук.

Росія хоче приховати інформацію щодо подій на Курщині

Країна-агресорка зараз намагається зробити так, щоб інформація щодо полонених в Курській області та присутність там строковиків не виходила за межі цього регіону. Братчук запевнив, що було б дуже добре, як би серед полонених строковиків було багато москвичів або пітерців. Це, на його погляд, підсилило б обмінні позиції України.

Солдатські матері доволі активні. Ми бачимо, що ці солдати діти, але все-таки вони нам вороги, саме такими треба бачити цих хлопців. Вони все одно були готові вбивати, добре, що здалися в полон,
– підсумував Братчук.

Робота з повернення військовополонених в Україні триває. Президент України заявив, що відбулось перезавантаження переговорної групи та всієї інфраструктури обмінів. Зеленський анонсував посилення присутності інфраструктури омбудсмена в різних областях України, щоб усюди відбувалася якісна робота з рідними полонених і громадськими активістами, які готові допомагати.