Зауважимо, що до числа брехунів потрапили такі потужні пропагандистські ресурси, як Life ("Голландські ЗМІ розповіли, що москвичі через санкції їдять щурів"), "Царьград" ("Голландська газета: москвичі пухнуть від голоду та їдять щурів") та "РИА Новости" ("Москвичі їдять щурів: хто в Європі складає фальшиві новини про Росію").
Читайте також: Орди щурів заполонили не лише вулиці, а й квартири у Москві
Російські ЗМІ перебрехали статтю голландського видання про ресторан у Москві
Весь резонанс розпочався зі статті на "РИА Новости", в якій автор зауважив, що "одне з провідних видань голландського істеблішменту" розповідає байки про Росію, які "просто вражають своєю примітивністю і однобічністю". За його словами, голландська газета взяла нешкідливий привід (в Москві відкривається ресторан південноросійської кухні, в якому подають м'ясо нутрій), перебрехала його та написала велику статтю, в якій намагалася підвести читача до думки про те, що після санкцій "московський середній клас став відчувати моторошну нужду в м'ясі", відтак "давиться тепер, бідний, "щурятиною".
Витяг зі статті на "РИА Новости"
Як зазначають журналісти проекту "Лапшеснималочная", цю ідею підхопила решта ЗМІ, які віддали перевагу посилатися на "РИА Новости", а не на першоджерело, оскільки перегляд статті на De Volkskrant вимагає платної передплати.
Читайте також: Зброя, геї, уряд США, але не Путін – працівник російської "фабрики тролів" про тонкощі пропаганди
Крім того, видання не лише передрукували новину інформаційної агенції, а й додали від себе багато фейкової інформації – до прикладу, телеканал "Царьград" придумав, що в очах євпейців "москвичі пухнуть від голоду".
Додамо, що сам матеріал голландського ресурсу вийшов ще рік тому – 28 листопада 2016 року.
Вся стаття вміщується на одній сторінці, це коротенька замітка слів на 300. Ось, можете переконатися за посиланням (там повний текст, оригінал під пейволом). Ну і, зрозуміло, в ній жодного разу, ні в якому контексті не згадується "голод". Більш того, тон статті взагалі є позитивним – мовляв, шеф-кухарі експериментують з традиційними продуктами, створюючи нові цікаві страви. Навіть близько нічого про "середній клас, що зазнає страхітливу нужду в м'ясі", в статті немає,
– підкреслюється у матеріалі проекту "Лапшеснималочная".