В ефірі 5 каналу Горбатюк розповів, що за час його роботи управління спецрозслідувань повідомило про підозру у справах Майдану 448 особам, передало до суду 298 обвинувальних актів, внаслідок чого винесено 57 вироків.

Цікаво: Рябошапка вважає, що злочинної групи Януковича не існувало, – Горбатюк

На жаль, на сьогодні роботу фактично призупинено... Керівництво ГПУ не бажає бачити у новоствореному департаменті процесуального керівництва тих, хто займається "майданівськими справами",
– заявив Горбатюк.

Він зауважив, що переатестацію не пройшли шестеро слідчих його управління, які успішно розслідували справи про вбивство активістів "Євромайдану".

Горбатюк наголосив, що Рябошапка та його заступник Віктор Чумак не виконали доручення Президента Володимира Зеленського про допомогу у розслідуванні "майданівських справ".

Зокрема в новостворений департамент нагляду за "майданівськими справами" не призначені працівники, які вели розслідування цих кримінальних проваджень останні 5 років.

Дивіться відео із заявою Горбатюка:

Реакція Генпрокуратури

Водночас заступник генпрокурора – головний військовий прокурор Віктор Чумак заявив, що розслідування справ по Майдану припинено не буде, повідомляє "Інтерфакс- Україна".

Ніхто не зупиняється в розслідуваннях справ Майдану, будуть призначені люди, керівником буде прокурор з тієї ж робочої групи, тому що мова не про одного Горбатюка, а про 43 людей, які працюють над розслідуванням цих злочинів,
– сказав Чумак.

На уточнююче запитання, чи означає це, що розслідування злочинів злочинної організації Януковича у жодному з кефсів не приведе до зупинки процесу, заступник генпрокурора заявив, що це не може призвести до зупинки розслідування.

"По-перше, є ситуація, яка не залежить від нас, від нового керівництва Генпрокуратури: про позбавлення прокуратури досудового слідства знали і ми, і Горбатюк, ще два роки тому. 19 листопада ми б звільнили Горбатюка в будь-якому випадку. Ми б просто-напросто ліквідували це управління", – сказав військовий прокурор.

Він додав, що "Горбатюку пропонували все, що завгодно", але він стверджував, що нікуди не збирається переходити, тому що вважає, що "це все неправильно".

Ніхто його не виганяв, ніхто не просив його звільнитися, і я вам офіційно це кажу,
– запевнив він.

Варто зазначити, що 21 жовтня у Генеральній прокуратурі України створили окремий департамент, який повинен займатися розслідуванням злочинів проти Революції гідності 2013-2014 років.

Генпрокурор наголосив, що діяльність нового департаменту буде повністю зосереджена на процесуальному керівництві у провадженнях щодо злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

Що відомо про справи Майдану?Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику "Справу Майдану", що нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Святошинський райсуд Києва розглядає справу проти ексберкутівців Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського. Їх звинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року.

Станом на лютий 2018 року слідством було встановлено 48 фактів убивств та 80 фактів замахів на вбивства людей 20 лютого 2014 року в центрі Києва. 15 січня 2019 року суд розпочав допити свідків сторони обвинувачення.