Про те, чому Угорщина залишається європейською країною, які нюанси її політики щодо Росії та чого чекати Україні – ексклюзивно сайту 24 каналу розповів голова ГО "Асоціація Політичних Наук" Дмитро Сінченко.

За темою Зеленський провів "плідну" розмову з Орбаном

Позиція Орбана щодо України та Росії

За словами Дмитра Сінченка, не варто вважати, що політика Угорщини щодо України стає дедалі гіршою – реальні справи про це не говорять.

Експерт переконаний, що Угорщина, попри всю антиукраїнську риторику, постійно виступала і виступає за введення антиросійських санкцій, за винятком енергоносіїв. Країна також підтримувала і підтримує Україну на шляху до вступу в ЄС.

Перший момент – внутрішньополітичний – спрямований на власного виборця Орбана (Віктор Орбан – прем'єр-міністр Угорщини – 24 канал), якому він, як і будь-який інший популіст, говорить те, що від нього хочуть чути.

Другий – зовнішньополітичний – пов'язаний зі значною енергетичною залежністю Угорщини від російських енергоносіїв. Можливо, у своїх мріях Орбан дійсно був би не проти загарбати частину української території, проте в практичній площині це навряд чи коли-небудь може статись. Навпаки, відносно лояльна до Росії політика Орбана вже завдає шкоди угорській економіці,
– заявив Сінченко.

Угорщина залежить від російських енергоносіїв / Фото "Високий замок"

Цікаво "Навчання" в Білорусі та бажання Путіна: чи наважиться Лукашенко відкрито піти війною на Україну

На що може розраховувати Україна

Сінченко пояснив, що від Угорщини Україні слід чекати зміни лояльної політики щодо Росії вже найближчим часом.

Путін може залишитися без союзника в Європі / Фото Getty Images

Наразі є Орбан намагається максимально відтягти час для політичного розвороту від Росії, щоб отримати від останньої максимум фінансової вигоди. Проте розворот цей неминучий.

Що відбувається в Угорщині: головне

  • Хоча в Угорщині з самого початку повномасштабного вторгнення приймали українських біженців, допомагати у боротьбі з агресором там не поспішали. У той час, коли весь світ згуртувався у питанні військової, фінансової та санкційної підтримки нашої держави, Угорщина заявляла, що не постачатиме Україні зброю, а також не хоче відмовлятися від російських нафти та газу, аби "не платити ціну війни".
  • Угорщина на чолі з Орбаном відзначилася не лише блокуванням санкцій та відмові у постачанні зброї, а й особливим цинізмом. Після того як російські окупанти втекли з Київщини й весь світ жахнувся від звірств, які вони там чинили, глава уряду Угорщини засумнівався у їхній правдивості, повторюючи риторику Кремля.
  • Окрім того, за інформацією РНБО, в Угорщині заздалегідь знали про те, що Росія планує напад на Україну. В Орбана з Путіним був власний зухвалий план, однак здійснитися йому не судилося.
  • Було очікувано, що з початком обговорення шостого пакета санкцій проти Росії, який включає ембарго на російські енергоносії, Угорщина його не підтримає. Намагаючись задовольнити Путіна, Орбан зробив Угорщину "головним болем" для ЄС.
  • Згодом він почав торгуватися з Євросоюзом, нібито погодившись на ембарго в обмін на компенсацію. Якщо спершу йому було потрібно 750 мільйонів євро, то зараз необхідна Орбану сума збільшилася до 15 – 18 мільярдів євро.
  • Під тиском та шантажем Угорщини в санкційному пакеті таки зробили виняток. Тривалий час країна блокувала рішення щодо 6 пакету санкцій проти Росії. Тому Угорщину звільнили від нафтового ембарго.
  • 21 червня Володимир Зеленський поговорив з Віктором Орбаном та домовився розвивати енергетичну співпрацю. Також президент України запросив Орбана завітати до країни.

До теми – Угорщина знала, що Путін планує напад на Україну: дивіться відео