За словами заступника голови Держатомрегулювання Сергія Божка, спека не загрожує безпеці на станціях, утім впливає на виробіток ними струму.

"Підвищення температури призводить до підвищення температури у так званому пруді-охолоджувачі атомної станції і це призводить до скорочення виробітку електроенергії, але для безпеки це питання другорядне", - каже заступник голови Держатомрегулювання Сергій Божко.

"Є історія, вона розглядається, які були температурні режими на цій території, от, і робиться і "+" вверх, і "-" вниз, і на такі режими проектується атомна станція, і ми потім аналізуємо чи належно це враховано. Фактично сьогоднішні температури - вони для пересічного українця жахливі, для енергоблоків - вони лежать в тих межах, які враховані в аналізі безпеки, в обґрунтуванні безпеки, які враховані проектом енергоблоку", - каже голова Держатомрегулювання Олена Миколайчук.

Нагадаємо, на Нововоронезькій АЕС в Росії уже відключили один з енергоблоків. За словами експертів російського "Енергоатома" в третьому енергоблоці вишли з ладу трансформатори через аномально високу температуру. Разом з тим, нещодавно аварія на лінії електропередачі "Колхіда 2" паралізувала практично всю Грузію. Там причиною аварії було коротке замикання, спричинене спекою.