А ще кінь допомагає привести у тонус все тіло вершника. Щохвилини він передає спортсмену близько ста різноманітних рухових імпульсів.

Катаючись верхи, людина відчуває тривимірні коливання: вгору-вниз, і у два різних боки. Інстинктивно намагаючись вберегти рівновагу, мозок змушує працювати всі основні групи м'язів.

До того ж їзда верхи майже не має протипоказань. Приміром, так звана іпотерапія - лікувальна їзда, ніколи не викликає у вершника порушень серцевої діяльності. Її застосовують навіть для реабілітації пацієнтів після інфаркту міокарда.

Завдяки катанню верхи активізується кровообіг та покращуються функції вегетативних систем.

Дзюдо

Дзюдо - це непросто спорт. Це бойове мистецтво, і філософія водночас. Дзюдо ще називають мистецтвом бою без зброї.

На відміну від західних видів боротьби, які роблять ставку на силу борця, в основу дзюдо закладено принцип максимального використання сили супротивника. Сама назва "дзюдо" перекладається, як "м’який шлях".

На тренуваннях дзюдоїсти роблять розтяжки - вони забезпечують силу м’язів і міцність суглобів. Також спортсмени відпрацьовують бойові прийоми у парі та влаштовують навчальні спаринги.

Велику увагу у дзюдо приділяють різноманітним страховкам - вправам, які дозволяють уникнути травм при падінні.

Будь-який дзюдоїст повинен уміти виявити сильні і слабкі сторони суперника, бути мужнім, проявити наполегливість та з повагою ставитися до суперників. Кодекс честі дзюдоїста говорить - боєць має програвати з честю, а перемагати з гідністю.