Січень і театр-коробка

Крім зустрічі Нового Року, громадяни України зустріли і новий Театр на Подолі.

Читайте також: "Вогняний" 2017 рік: спалах Трампа, згасання Порошенка, іскри Саакашвілі і полум'яні "Кіборги"

Будівля довго була на реставрації, але на початку січня кияни побачили нарешті фасад оновленої будівлі. З-під січневого снігу проступила темно-сіра квадратна коробка без натяку на ліпнину, колони та інші частини декору інших будівель Андріївського узвозу.

Інтернет заполонили відфотошоплені варіанти будівлі. В основному це були варіації на тему магазину "Рошен". Також будівництво порівняли з храмом ситхів з "Зоряних війн", з Чорнобильським саркофагом, з крематорієм, контейнером, складом і труною.

Лютий Зорян і Шкіряк

8 лютого 2017 року вбили одного з ватажків так званої "ДНР" Михайла Толстих, знаного як Гіві. В ефірі телеканалу Росія 24 заявили, що вбивство сепаратиста Гіві замовили "два представника українського істеблішменту" – Зорян і Шкіряк.

Майже через 2 роки після рятувальної операції в Непалі, Людина-Шкіряк роздвоїлася на Зоряна і Шкіряка. А ми знову мали привід посміятися.

Березень за гратами і під ковдрою

Пізно ввечері 2 березня Національне Антикорупційне Бюро України вручило голові Державної фіскальної служби Роману Насирова підозру.

На це Насіров відреагував погіршенням здоров'я. Трохи пізніше був поставлений досить розмитий діагноз, який не вплинув на перенесення судового засідання. У підсумку ми спостерігали за засіданням, на якому підсудний не встає, коли суддя відкриває засідання словами "Встати, суд іде!". Тому що за гратами він не сидить, а лежить. Під гарненькою картатою ковдрою.

Квітень і арка Дружби Народів

У травні Україна приймала Євробачення. До цієї події столична влада вирішила розфарбувати один з найвідоміших київських монументів – арку Дружби Народів різними кольорами. Але вже на старті фарбування противники ЛГБТ побачили в кольорах "веселку геїв" і почали голосно обурюватися.

Решта ж заходилися рахувати: веселка ЛГБТ-спільноти налічує 6 кольорів, а на арці поміщається тільки 5. Інша справа, що під аркою стоїть пам'ятник, що зображає двох чоловіків, які тримаються за руки – це остаточно засліпило гомофобів. Але найцікавіше в тому, що вже кілька років над вечірнім містом добре видно арку Дружби Народів – вона щовечора підсвічується 5-ма кольорами, в які і була задумка розфарбувати монумент. Але, мабуть, вечорами гомофоби на неї не дивляться.

Травень і львівське сміття

"Львівське сміття подорожує більше, ніж я" – ця фраза на роки засіла в наших головах. Ще в травні 2016- го виникла проблема: на звалищі, куди зі Львова звозили сміття, сталася пожежа, а потім і зсув. Звалище закрили, а сміття помандрувало Львовом і Україною.

А в травні поплило. Воно плило по історичному центру, вздовж музеїв і пам'ятників. Садовому принесли трохи сміття під двері. Але тоді це не допомогло.

Червень і вірус "Petya.A"

В кінці червня велику кількість інтернет-ресурсів в Україні "поклав" комп'ютерний вірус-вимагач Petya.A. Його жертвами стали сайти урядових структур, великих підприємств, банків, пошти і навіть столичного аеропорту "Бориспіль".

Причому сайти і внутрішні мережі "лягали" блискавично, один за одним. Але як тільки перша панічна хвиля спала, користувачі почали жартувати. В основному жарти стосувалися самої назви вірусу по асоціації з ім'ям Президента України Петра Порошенка.

Наприклад, фото з Порошенком, що сидить за комп'ютером, і підписом: "І назву я цей вірус, щоб ніхто не здогадався, Petya.A". А ця фраза і зовсім убиває наповал: "Вірус-вимагач атакував українські компанії, виграв вибори і став клянчити гроші у Європи".

Липень і Ryanair

11 червня 2017 року Україна отримала безвізовий режим з Євросоюзом. Шлях чистий і світлий, а тут ще заходить в Україну лоукостер Ryanair – все складається якнайкраще. Але аеропорт Бориспіль не захотів надати преференції та пільги Ryanair, бо то завдало би великої шкоди української компанії МАУ.

Громадськість відреагувала блискавично: користувачі Інтернету масово стали публікувати смішні фотографії. Наприклад фото, де на трапі стоять люди, а літака немає. Або фраза одного з користувачів "В Європу поїдемо в плацкарті".

Серпень і баржа

Серпень – сезон кавунів. Їх продають на кожному розі, ЗМІ вчать вибирати найсолодші, а покупці грайливо поплескують ці величезні ягоди по смугастих боках. Але в 2017-му році і без того висока увага до кавунів зросла ще більше: до Києва пливла баржа.

З огляду на безглуздість рішення відправити кавуни саме таким, довгим способом, відомий блогер Антон Ходза висловився так: "Як можна одночасно писати Ілону Маску і радіти баржі з кавунами? Якщо це, звичайно, не безпілотна баржа, на яку можуть сідати ракети Falcon".

А киянка Олена запропонувала вітати судно по-старому: "Баржу з херсонськими кавунами слід зустрічати з оркестром. І щоб жінки неодмінно махали білими хусточками". В очікуванні баржі стала популярна фраза "Баржа прийде, порядок наведе".

Вересень і прорив Саакашвілі

10 вересня Михеїл Саакашвілі прорвався в Україну на польському кордоні.

З огляду на те, що Саакашвілі до цього часу вже встиг створити свою партію і розповісти про політичні плани громадськості, спокійно жити без України він уже не зміг. Саакашвілі з соратниками просто перебіг в Україну і ввечері того ж дня пив львівську каву в готелі.

"Вагончик тронєтся, вагончик тронєтся, вагончик тронєтся, Міхо астанется" – так співали в вересні.

Жовтень і труси для Міхомайдана

У жовтні Міхеїл Саакашвілі знову опинився в центрі уваги. 17 жовтня в Києві почався мітинг біля Верховної Ради, і він був одним із організаторів. Ввечері Саакашвілі залишився під Радою, а його поплічники розкинули намети.

Пам'ятаєте, мітингувальники просили принести їм трохи речей? Склали список. Мешканцям протестного табору були вкрай необхідні: куртки зимові – 7 штук, шапки – 45 штук, штани теплі – 5 штук, термобілизна – 25 штук, шкарпетки теплі – 60 пар, рукавиці теплі – 35 пар, устілки – 3 пари, светр – одна штука 52 розміру, спальники – 5 штук, взуття 41 розміру – 2 пари, 43 розміру – 2 пари, 44 розміру – 1 пара, а також 20 пар трусів.

Але ми вміємо рахувати. І ось що вийшло за словами одного з користувачів Інтернету: "Щкарпеток 60. Їх носять парами. Значить, мітингувальників там 30. А трусів 40. Висновок. Повинно прийти підкріплення з 10 чоловік без трусів. Але шапок 45. Значить, підкріплення з 15 осіб. Всі без трусів, але п'ятьом труси не потрібні. А шапки потрібні. Так що там відбувається? "

Листопад і "Свати"

У листопаді серіал "Свати" офіційно заборонили. Після заборони серіалу очільник студії "Квартал 95" Володимир Зеленський зняв відео, в якому критикує це рішення. Крім того, як ми знаємо, Зеленський встиг знятися в головній ролі комедійного серіалу "Слуга народу", де виконав роль президента України. Але найцікавіше в тому, що за фільмом в президенти його "покликав" сам народ після відео, в якому майбутній слуга народу критикує владу.

У той же час до Стендфордського університету поїхав вчитися і вчити лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, заявивши перед від'їздом, що бере творчу відпустку і туманно повідомивши, що повернеться в Україну вже з новими ідеями.

І українці почали фантазувати: а що якщо Зеленський і Вакарчук підуть у велику політику і будуть балотуватися в президенти? Країну накрила хвиля фантазій на цю тему, але вже до кінця місяця раптом стало зрозуміло, що багато хто всерйоз сприйняв ситуацію: за результатами опитувань щодо майбутнього президента України на першому місці був діючий президент Петро Порошенко, на другому Юлія Тимошенко, а на третьому Святослав Вакарчук.

Грудень і "Мішка на даху"

І знову Саакашвілі. 5 грудня рано вранці він вирвався з квартири на дах і звідти звернувся до своїх прихильників, які зібралися внизу. Кільком співробітникам СБУ вдалося його забрати з даху і затримати, але прихильники Саакашвілі звільнили його з машини. Відео, де Міхеїл штовхається зі спецназівцями на даху облетіло всі ЗМІ і стало найяскравішим приводом для сміху в грудні. "Карлсон, який живе на даху", "Бетмен" і навіть "Архангел Міхеїл – покровитель Києва" – все це тепер асоціюється з одіозним політиком.

Але найбільше смішить порівняння Саакашвілі з цукерками: за аналогією з улюбленими цукерками "Мішка на півночі" умільці переробили обгортки на "Мішка на даху".

Діти вірять у казки, а дорослі самі їх створюють. Минулий рік був для України непростим, але в кожному місяці ми знаходили приводи голосно по-дитячому посміятися. Знаєте, що б викликало найгучніший сміх? Якби Саакашвілі заліз на дах Театру на Подолі. Але все може бути. Головне – вміти бачити смішне.

Читайте також: Обережно, вибори: експерти про 2018 рік (Інфографіка)