"Київміськсвітло" їх вимикає не через перевантажені кондиціонерами під час спеки електромережі і не через борг перед "Київенерго" у 31 мільйон гривень.

Виявляється, ще півроку тому вийшло розпорядження міської адміністрації з передбаченими двома режимами освітлення: основним і черговим - після 23:00. Кажуть, вони існують ще з 60-х, втім раніше черговий режим вмикали після першої годині ночі, згодом після опівночі, а тепер вирішили робити це після 23:00.

“Ми економимо електроенергію, але не на шкоду населенню Києва, тому що при переході на 50% ми не знижуємо, ну знижуємо зовнішнє освітлення припустимо вулиць, внутрішньо квартальних переходів, проїздів, але ми не виходимо за норми”, - каже головний інженер КП "Київміськсвітло" Віктор Радочин.

Ледь жевріє світло у Києві від вітрин і рекламних лайт-боксів. Адже наполовину освітлюють навіть центральні магістралі столиці - проспект Перемоги і окружну. А мешканцям спальних районів варто було б запастися ліхтариками.

“Через один працюють, освітлення мінімальне, враховуючи що вулиці двори темні та тротуари також не дуже в доброму стані, то вертатися ввечері не дуже зручно”, - каже киянка Ганна.

“З 11-ї до 12-ї години в середньому так відключають там по районах,ну в 12 точно не працюють на районі моєму. Ну мені здається точно не через ліхтар, там може десь далеко один, ще десь, я не в центрі живу Києва і як би там не Лас Вегас це точно”, - каже киянин Олексій.

Черговий режим означає, що на ліхтарі горить лише одна лампа, а якщо ліхтар одинарний, то вони працюють через один або ж узагалі через кілька. Тому, тим хто не любить темряви, досвідчені кияни радять після 23-ї сидіти вдома. Адже навіть на Хрещатику у нічний час з трьох ламп на кожному ліхтарі, горить лише одна, відтак вся краса нічної столиці трохи тьмяніє. Втім, повністю неосвітлених вулиць, переконують у "Київміськсвітло", у столиці немає. А якщо і є - то це, мовляв, тимчасово і виключно через аварії.