Чому? Бо це дешево, на це витрачається менше часу, а вибір товару – безмежний. Особливо актуально це перед Новим Роком, коли в звичайних магазинах шалені черги, стояти в яких в мене просто не вистачає терпіння.

Читайте також: Хто і як голосував за держбюджет-2018: поіменний перелік

Я сиджу в своєму зручному кріслі, попиваючи чай, і вибираю необхідні речі чи то з Польщі, чи то з Китаю, економлячи не тільки свій час, а й сімейний бюджет. Але тут я випадково натрапив на статтю, в якій сказано, що моїм улюбленим покупкам через Інтернет може прийти кінець. Я спочатку подумав, що, можливо, це черговий фейк, але ж ні, таки дійсно хтось дуже не хоче, щоб я собі на Новий Рік купив чохол для телефону втричі дешевше! Тому я почав розбиратися в чому справа і кому це вигідно?

Черговий привіт з-під купола!

Слуги народу постаралися, як завжди, на славу. Депутати вирішили, що, якщо в українців низькі зарплати, то й купувати товари їм не треба за кордоном. Напевно саме тому, придумали ввести мито на покупки в іноземних Інтернет-магазинах, пояснючи це тим, що потрібно "врегулювати" величезний товарообіг на митниці. Я подивився, що підписалися під цим народні депутати переважно з партії "Блоку Петра Порошенка", які зареєстрували законопроект №6755, що і вводить обмеження на безмитне ввезення покупок.

Новий законопроект змінює кілька статей Митного кодексу України. Так, відповідно до правок законопроекту, провезти через кордон або отримати посилку з товарами для особистого користування можна лише за ідентифікаційним номером і ПІБ платника податків. Якщо через релігійні погляди у одержувача немає такого номера, то тоді необхідно показати паспорт, в якому є відмітка про відмову. Юридичним особам необхідно вказати назву організації та податковий номер.

Ще одне нововведення: якщо в документах посилки не буде інформації про одержувача та вартість товару, то вона не зможе перетнути українську митницю.

Замість 150 євро в день – 150 євро в місяць

Окрім додаткових документів, ще купа "супер-бонусів" від наших депутатів, і головне – все ж для народу!

Наприклад, якщо сьогодні можна замовити за кордоном без додаткових податкових платежів товарів на суму не більше 150 євро в день, то невдовзі це стане неможливим.

Чиновники запропонували обмежити кількість таких безмитних покупок до трьох в місяць. Тобто, вже за четверту посилку з AliExpress та інших закордонних магазинів доведеться заплатити податок в 20%. А щоб нічого не пропустити, при фіскальній службі буде створена спеціальна інформаційна система. Вона буде відстежувати, скільки покупок зробив той чи інший отримувач. За такі ініціативи виступає і Кабінет Міністрів України, який ще хоче позбавити можливості їздити на закупи до Польщі, Румунії чи Угорщини, звільнивши від оподаткування митними платежами товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 300 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через державний кордон України (сьогодні ліміт становить 500 євро).

Крім того, передбачається виконання цих умов для такого звільнення від оподаткуання: особа, яка ввозить товари на митну територію України, була відсутня в Україні більше, ніж 24 години, та в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 120 годин. Таким чином, відбувається чимало змін: зменшується вартість товарів, які можна із собою привезти, та у вартість поїздки тепер доведеться закладати додатково вартість проживання, щоб вкластися у норму із 24 годинами поза межами України, що автоматично робить практично будь-яку поїздку нерентабельною.

Чи всі підтримують даний законопроект?

Ініціатори законопроекту запевняють, що дані нововведення допоможуть побороти тіньовий імпорт, проте, дана ініціатива обмежує право українців на дешеві та доступні імпортні товари. Але, наприклад, депутат з Волині – Ігор Лапін, коментуючи даний законопроект, сказав, що будь-які обмеження штучно формують необхідність пошуку обхідних шляхів. І я з ним цілком згоден.

Депутат додав, що ми не захищаємо цим виробника, не стимулюємо розвиток українських товарів, не забезпечуємо конкуренцію на ринку. Інтернет-послуги та замовлення товарів вже давно освоєні як фізичними, так і юридичними особами. Тому обмеження в кількості замовлень чи грошовому розмірі сформує неконтрольований ринок замовлень "збоку".

Тобто буде декілька компаній, які візьмуть на обслуговування таку послугу, як замовлення товарів на іноземних сайтах та проведення розрахунків. Товару в Україну менше йти не буде, але з'являться підстави для чергового 7-го кілометра (в Одесі) та магазинів "Конфіскат".

Тому перш ніж пропонувати такі законодавчі ініціативи, треба добре подумати про наслідки і чітко відповісти на питання: чи отримають з цього користь українці? Адже однією з функцій органів влади є створення сприятливих умов для життя людей. Я хочу додати, що особисто мені це ніяк не посприяло в житті, а вам?

От вам і Merry Christmas and Happy New Year…

Ми бачимо, що не всі депутати підтримують даний законопроект, а лише ті, кому він дійсно вигідний.

Побачимо згодом, хто саме проголосує за такі інновації. І моя вам порада: якщо хочете нормально скупитись на іноземних сайтах, то робіть це зараз, бо, можливо, невдовзі ви вже не зможете це зробити.

А хочеться ж на Новий Рік зробити приємне для своїх близьких, а з нашими зарплатами сильно не розженешся.

Такі законопроекти не можуть не обурювати. І знаєте, якщо вже всі ми прагнемо якнайбільше наблизити Україну до ЄС, було б непогано брати приклад з європейських країн, де контроль товарообігу здійснюється всередині країн, і для європейців це – звичайне явище. І не треба своїми законопроектами ускладнювати і так доволі непросте життя звичайних українців.

Читайте також: Нардепи проти "човників": Рада внесла важливі зміни до Митного кодексу