Такий центр необхідно створити у східних межах НАТО через агресивні дії Росії. Про це під час спільної пресконференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою заявив президент Румунії Клаус Йоганніс.

Тим часом Євросоюз не хоче нарощувати напругу із Росією, – Боррель

Центр оборони НАТО у Бухаресті

До ідеї створення центру оборони НАТО дійшло обговорення в рамках саміту "Бухарестської дев'ятки" 10 травня.

За словами президента Румунії Клауса Йоганніса, під час дискусії президенти підкреслили, що дестабілізаційні дії Росії в регіоні викликають "занепокоєння і відчуття недостатнього рівня безпеки". Відтак країни-члени НАТО працюють над створенням оборонного центру.

Він наголосив, що нинішня безпекова ситуація у Чорному морі доводить, що НАТО й надалі має зміцнювати можливості й оборону. Особливо це стосується східного флангу: від Балтійського і аж до Чорного моря.

Йоганнес зазначив, що НАТО має й надалі залишатися активним у східному сусідстві з метою зміцнення обороноздатності. До того ж ідеться про можливу допомогу країнам-сусідам реагувати на виклики, з якими вони стикаються.

Про що говорили на саміті "Бухарестської дев'ятки"

  • Про агресію Росії і підтримку з цього приводу України. Лідери країн НАТО, що входять до "В9" заявили, що через такі дії Росії, НАТО змушене показувати свою міць на Сході Європи.
  • Окрім України, лідери "Бухарестської дев'ятки" висловили також підтримку незалежності та територіальної цілісності Грузії та Молдови в їх міжнародно визнаних кордонах.
  • До речі, до складу "дев'ятки" входять Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія.
  • Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що двері НАТО повинні залишатися відкритими для усіх охочих вступити в альянс. Напередодні він висловив підтримку Україні на шляху до альянсу.