Згодом мішки з вибухівкою знайшли й в інших будинках, щоправда, підписані вони були досить дивно – "Рязанський цукор". Після цього з'явився мем про вибуховий "рязанський цукор", повідомляє 24 Канал.

До теми Стрілянина на концерті та люди, заблоковані в палаючій будівлі: що відомо про теракт під Москвою

Як пов'язані вибухи у Росії та "цукор"

У період з 4 по 16 вересня 1999 року у російських містах Буйнакськ, Москва та Волгодонськ відбулася низка терористичних актів. Тоді загинуло 307 осіб, а ще понад 1700 – отримали поранення. Більшість була переконана, що за вибухами стоять російські спецслужби, зокрема – ФСБ. Й хоча офіційних звинувачень висунуто не було, однак опозиційні політики, журналісти та розслідувачі були переконані, що ці теракти організували для залякування безпосередніх політичних конкурентів на посади президента, адже у березня 2000 року відбулися вибори й до влади прийшов Путін.

Після цих терактів росіяни були неабияк нажахані, тому ретельно перевіряли будинки на предмет підозрілих речей. "Неочікувано" у Рязані 22 вересня 1999 року у підвалі багатоповерхівки виявили мішки з гексогеном. Місцеві жителі відразу почали бити на сполох.

Однак офіційна влада тоді відреагувала досить цинічно. У ФСБ заявили, мовляв, у мішках не вибухівка, а "рязанський цукор", а все дійство – насправді "учєнія". Тоді опозиціонери почали влаштовувати акції із закликом перевірити підвали, адже незабаром "вибори президента".


Акція протесту після того, як вибухівку знайшли у будинку в Рязані / Фото з відкритих джерел

Більшість росіян переконана, що інцидент з "рязанським цукром" – це була підготовка до чергового теракту в житловому будинку.

Вибухи у "Крокусі" нагадали росіянам про "рязанський цукор"

Посольство США у Росії 7 березня опублікувало офіційну заяву, що у Москві можливі теракти у найближчі 48 годин. Згодом такі ж заяви опублікувала й низка інших посольств. Громадян різних країн світу закликали уникати скупчення, не відвідувати концерти й масові заходи.

Тоді у Росії силовиків перевели в особливий режим роботи, на вулицях з'явилося вдвічі більше патрульних автомобілів. Однак жодних інцидентів не відбулося.

Теракт стався увечері 22 березня у Підмосков'ї у торговельному центрі "Крокус Сіті Хол". Там перед концертом групи "Пікнік" невідомі влаштували стрілянину. За приблизною інформацією, у ТЦ було щонайменше 6 200 осіб. Й хоча офіційної статистики про кількість відвідувачів немає, однак у росЗМІ наголосили, що напередодні організатори концерту заявили – усі квитки на виступ гурту "Пікніка" розпродано. Додамо, що на офіційному сайті "Крокус Сіті Холу" мовиться, що концертний зал розрахований саме на 6 200 осіб.

Кількість жертв постійно зростає. За останніми повідомленнями, загинуло близько 40 людей, ще близько сотні – отримали поранення.

У мережі звертають увагу на деякі дивні деталі, що наштовхують на думку про сплановану спецоперацію. Так, охорона не перевіряла речі людей, які прийшли на концерт. Також не були встановлені металошукачі. Окрім того, нападників, які влаштували стрілянину, не вдалося затримати – 4 зловмисників нібито втекли. Ба більше, росіяни заявляли, що двері для евакуації були зачинені, як і деякі з виходів з ТЦ.

У ГУР МО вже прокоментували стрілянину в ТЦ у Підмосков'ї. Андрій Юсов наголосив, що це – спланована операція Кремля.

Це свідома провокація спецслужб Путіна, про яку попереджала міжнародна спільнота. Кремлівський тиран з цього починав свою кар'єру і такими ж злочинами проти власних громадян хоче її завершити,
– наголосив Юсов.

У розвідці наголосили, що публічну страту людей у Москві варто розуміти як погрозу Путіна до ще більшої ескалації та розширення війни. Вочевидь, у Кремлі можуть звинуватити в організації теракту Україну. Це окупанти можуть використати як привід для ще більш жорстоких ударів по цивільній інфраструктурі.