Відповідне рішення ухвалила колегія суддів на чолі з Андрієм Рибачуком. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на активіста Дмитра Перова у Facebook.

Дивіться також Пережила війни та обстріли: чому в Києві знесли історичну садибу Зеленських і що про неї відомо

Верховний Суд визнав руйнування законним

Зокрема, суд визнав видачу містобудівних умов і обмеження на реконструкцію садиби законним. І це попри те, що будівля таки отримала статус пам'ятки історії та архітектури. А єдиним дозволеним видом робіт на пам'ятках згідно із законом є виключно їхня реставрація,
– йдеться у повідомленні активіста.

Таким чином суддя відхилив касаційні скарги Київської міської прокуратури та ГО "Спадщина" про захист та збереження садиби Зеленських. Прокуратура просила суд скасувати виданий Департаментом містобудування та архітектури КМДА документ про містобудівні обмеження.

Саме на цей документ посилався забудовник після знесення садиби. "Тепер це рішення може вплинути на формування правозастосовчої практики, а отже забезпечити підстави для руйнування й інших пам'яток", – резюмував Перов.

Що цьому передувало

  • Нагадаємо, зазначалося, що демонтажні роботи починалися ще у 2021 році. Втім, через розголос їх припинили. Але Київрада заявила, що підстав для припинення зведення житлового комплексу немає та відмовилася внести садибу до об'єктів культурної спадщини.
  • Пізніше у Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що не надавали жодних погоджень проєктної документації ані щодо нового будівництва на цій ділянці, ані щодо реконструкції будівлі, ані щодо її демонтажу. Там тоді наголосили, що це цинічне порушення пам'яткоохоронного та містобудівного законодавства та Державних будівельних норм.
  • Згодом радник міського голови Києва Дмитро Білоцерковець повідомив, що власник незаконно знесеної садиби Зеленських періоду ХІХ століття відновить будівлю власним коштом. Було ініційовано меморандум між ним, департаментом культурної спадщини КМДА та представниками громади.