Про це сказав військовий експерт Олег Жданов під час стріму на своєму ютуб-каналі, передає 24 Канал. Північноатлантичний альянс зробить усе можливе, аби не вступати у прямий конфлікт із Росією.

Дивіться також Зеленський заявив, що українські війська можуть захищати держави НАТО, та за одної умови

"Нас максимально наблизять до НАТО, переозброять відповідно до західних стандартів, щоб вони могли розуміти, які у нас є оборонні можливості, щоб усі наші внутрішні процеси та дії були для них передбачувані, але ми не станемо повноправними учасниками Альянсу", – переконаний військовий експерт.

Він висловив думку, що Україні варто припинити прагнути членства у НАТО, бо невдовзі на світовій арені з'явиться новий військовий союз.

Альтернатива НАТО

Незалежно від того, приймуть нас до Північноатлантичного альянсу чи ні, новий військово-політичний союз буде створений.

Він може бути реалізований у форматі Балтійсько-Чорноморського об'єднання, тобто країни Балтії, Україна, Польща. Сюди також можуть увійти Словаччина, Чехія та Болгарія. Можливо, це називатиметься "Східне крило" НАТО,
припустив Олег Жданов.

Він скептично оцінив риторику союзників під час саміту у Вільнюсі і запевнив, що Альянс завжди використовуватиме Україну для забезпечення своєї безпеки від російської агресії.

Україна завжди стоятиме на захисті безпеки НАТО від Росії: дивіться відео

Саміт НАТО у Вільнюсі

  • У Вільнюсі країни "Великої сімки" погодили "історичні" гарантії безпеки для України, зокрема безпекову та економічну підтримку, яку вони планують надати після вторгнення Росії. Згодом підпишуть конкретні двосторонні договори.
  • До гарантій країн G7 приєднались також Швеція, Данія, Ісландія, Норвегія та Фінляндія.
  • Також за підсумками саміту союзники погодились, що Україна вступить до Альянсу без Плану дій щодо членства. Водночас у підсумковому комюніке саміту держави НАТО не озвучили формального запрошення для України.