Свою заяву політик зробив в інтерв’ю, частину якого опублікував телеканал 112 Україна.

"Не треба розписуватися за нього (Сенцова), чи писатиме він клопотання про помилування. А що такого страшного, якби він його написав, і ми знали точно, що якщо він його напише, то ми зуміємо домовитися з Росією, щоб його звільнили? У чому страх? Нам що, "шашечки чи їхати?", – сказав Медведчук.

Читайте також: Коли Кремль прийме рішення про звільнення Сенцова

На уточнювальне запитання ведучого, чи приїде Сенцов додому, політик відповів: "Звичайно, приїде".

Водночас Медведчук заявив, що в переговорах про звільнення українського режисера зроблена пауза.

Можу сказати, що я не знаю, хто веде сьогодні переговори щодо Сенцова, мною вони велися кілька місяців тому. І були різні варіанти, які були предметом обговорення. Те, що відбувається сьогодні – я бачу, що ці переговори не ведуться. Що пішло не так? Ось про це поки що краще не говорити,
– розповів політик.

"Було прохання президента України такі переговори проводити – і я їх проводив. У минулому році і в цьому. Зараз зроблена зупинка. Чому? Тому що почалися розбірки між уповноваженими з прав людини – Денісовою та Москальковою... Я не вважаю правильним те, як поводиться пані Денісова. Вона поводиться не як уповноважений з прав людини, а як політик. Її дії – необачні", – висловив переконання Медведчук.

Він також заявив, що будь-який тиск на керівництво Росії в питанні звільнення політв’язнів "є контрпродуктивним і жодної користі не принесе".

Читайте також: Про долю Сенцова порозмовляли Помпео та Лавров

Звернення і вимога через міжнародні організації до РФ, на жаль, навряд чи вплинуть. Треба вести переговори з РФ, треба пропонувати когось натомість, кого Україна може звільнити, щоб звільнити тих, чиєї свободи ми бажаємо, і тих, хто сьогодні перебуває в умовах утримання під вартою в РФ,
– резюмував Медведчук.

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше Сенцова звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки.

У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. З 16 травня 2018 року він голодує з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.