Документ, на перший погляд формальній але якщо за нього проголосують, це може означати повернення до складу асамблеї російської делегації, яка відсутня там вже рік.
Читайте також: Чим загрожує повернення Росії в ПАРЄ: думка дипломата
Вони полишили ПАРЄ у знак протесту, через те, що їх позбавили права голосу в Раді Європи. Спочатку через анексію Криму, а потім – через конфлікт на Донбасі.
Тож аби повернути собі право голосу Москва вдалась до фінансового шантажу ПАРЄ, а саме - не сплачує членські внески, що суттєво б'є по бюджету Асамблеї і може слугувати вагомим аргументом у знятті санкцій.
Поки українська делегація поїхала у Стразбург аби висловити протест, у соціальних мережах розгортається цілий флешмоб на підтримку санкцій. Користувачі під хештегом #SaveCounsilEurope нагадують про злочини Росії в Україні та світі.
"Ми закликаємо Вас забезпечити рішення, яке б не підривало механізм санкцій ПАРЄ. Асамблея повинна мати можливість ефективно застосовувати санкції проти серйозних порушників прав людини та верховенства права #SaveOlegSentsov #SaveCounsilEurope", – пишуть користувачі соцмереж.
Нагадаємо, осіння сесія парламентської асамблеї Ради Європи відбуватиметься у Страсбурзі 8-12 жовтня. Одне із найбільш резонансних питань, яке стосується перегляду повноважень та права на голосування національних делегацій, обговорюватимуть у вівторок, 9 жовтня.
Раніше профільний комітет ПАРЄ запропонував повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.
24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.
Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.