Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман, прокоментувавши слова глави МЗС Великої Британії Девіда Кемерона про те, що сьогоднішні події нагадують 1930-ті роки, коли Захід спробував умиротворити агресора.

Дивіться також 10 мільярдів для Орбана – помилка Урсули․ Як Угорщина знову може шантажувати ЄС і Україну?

Західні політики мають обрати, на чиєму вони боці

Як наголосив Шейтельман, Кемерон надзвичайно влучно порівняв Путіна з Гітлером. З цього виходить, що західні політики мають лише дві рольові моделі зараз – або Черчилля, або Чемберлена.

Кемерон намалював це в чистому вигляді. Вибирайте, пане Байден, пане Шольц, пане Макрон – ви Черчилль чи Чемберлен? Чемберлен віддав Гітлеру усе, що йому треба було. Здав досягнення Версальського миру; подарував Чехословаччину. І приїхав в Лондон із заявою, що приніс мир. А насправді приніс Другу світову війну,
– сказав Шейтельман.

Зрештою Чемберлен увійшов в історію як певний лузер, а Черчилль – як переможець та один із найвеличніших політиків ХХ століття. У цьому контексті важливо, що посадові особи Великої Британії підштовхують інших політиків обирати позицію Черчилля, а не Чемберлена.

Військова допомога від Заходу: коротко

  • Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон підкреслив, що міжнародні партнери мають продовжувати допомагати Україні. До прикладу, лише 10% військового бюджету США змогли знищити 50% озброєння Росії.
  • Президент США Джо Байден мав зустріч із керівництвом Конгресу. Він наголосив, що тамтешня бездіяльність ставить під загрозу безпеку США, НАТО та усього вільного світу.
  • Також Байден вважає, що більшість представників Конгресу підтримує допомогу Україні. Є питання, чи зможе незначна меншість заблокувати це рішення. Тоді це було б катастрофою.