Щодо Білорусі також призупинили тимчасове застосування договору до Енергетичної хартії. Відповідне рішення схвалили на спеціальній сесії Конференції Енергетичної хартії, яка відбулася 24 червня у Брюсселі.

Читайте також Найманці з Сирії не приїхали, – Коваленко пояснив, чому Росія хоче вступу Білорусі у війну

Держава-агресор, що порушує міжнародні угоди, зневажає права інших держав і народів, як і її сателіт, заслуговують на міжнародну ізоляцію, зокрема в енергетичних спільнотах та організаціях,
– заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Зауважимо, після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Міненергетики неодноразово виступало з ініціативою позбавити Росію та Білорусь статусу спостерігачів в Енергетичній хартії.

Війна в Україні та Білорусь: останні новини

  • Близько 4 години ранку 25 червня по Україні здійснили масові ракетні обстріли. Загалом ворог випустив 48 ракет. Частина з них летіла з території Білорусі. Їх запустили з літаків стратегічної авіації по Житомирській області. Унаслідок атаки загинув один військовий, а ще один – зазнав поранень.
  • За даними представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадима Скібіцького, у Білорусі досі перебувають близько 1,5 тисячі російських військових. Серед них є сили протиповітряної оборони, підрозділи спеціального призначення та ракетних військ. Крім того, на території Білорусі дислокуються літаки Су-34 та Су-30, які атакують північні області України ракетами.
  • Також у Білорусі є один російський дивізіон ракетного комплексу "Іскандер", який періодично висувають до кордону з Україною, а також комплекси С-400 та С-300.
  • Загалом Росія доволі швидко може перекинути свої війська в Білорусь для повторного наступу на звільнені області України. Для цього ворогу може знадобитися лише близько 3 днів.

Рекомендуємо Ворог атакував десятками ракет, у ГУР спрогнозували час кінця війни: основне за 122 день війни

Це може вас зацікавити – в ISW розповіли, чи планує Білорусь напад на Україну: відео