Про це 24 Каналу заявив військовий експерт Петро Черник, зауваживши, що росіяни – мілітарна нація і завжди нею були. Усе залежить від психології.

Дивіться також Росія воює завжди: які країни можуть бути наступними

Що впливає на мотивацію російських солдатів

"Спосіб їхнього мислення, який виховується з садочка і виховувався завжди. Психологія все вирішує", – сказав Черник.

У часи Другої світової війни рядовим бійцям радянської армії платили мізерні гроші. Однак, вони все одно йшли воювати.

"Винищувати нацистів" – це в них (росіян – 24 Канал) ідеологічний сенс їхнього суспільного буття. Плюс – не забуваємо страх, каральні органи", – сказав військовий експерт.

Коли росіяни можуть змінитися

Росія – єдина держава у світі, яка придумала "загороджувальні загони". Німці у часи Другої світової також стріляли у спину тим, хто дезертирував. Радянський Союз тоді розстріляв понад 150 тисяч власних військових. Німеччина – понад 7000 тисяч.

Соціальні зв'язки й середовище визначають абсолютно усе. Щось змінити у світогляді росіян можна лише тоді, коли Росія розпадеться і з'явиться третє – четверте покоління, яке не хворіє "на велич".

Коли американці прийшли у німецьку зону окупації, 2 роки працювали з місцевим населенням – підлітки до 16 років перевихованню не підлягають, не говорячи про доросле населення. Вони взялися працювати з дітьми до 7 років. Покоління, не хворе на нацизм, вони отримали аж у 80-х роках,
– розповів Черник.

Під час війни займатися перевихованням російської ідеології неможливо взагалі. Треба змінювати суспільний уклад росіян – абсолютно усе.

"Полікувати їх можна тільки тоді, коли вони стиснуться до кордонів 1471-го року, і то – не одразу. Третє – четверте покоління. По-іншому не працює і не може працювати", – зазначив військовий експерт.

У країні-агресорці заохочують воювати

  • Росія почала відправляти на фронт жінок-ув'язнених. Перша група мобілізованих вирушила на війну з тюрми поблизу Санкт-Петербурга. Контракти підписали близько 40 із 400 засуджених. Жінок помилували та надали грошову винагороду – 2 тисячі доларів на місяць.
  • Російська влада робить усе можливе для тих, хто пішов воювати. А також, аби люди хотіли мобілізуватися. Владімір Путін тим часом підписав кілька указів – про списання кредитів та відсотків по кредитних ставках для учасників так званої "СВО", а ще – про заборону звільнення дружин та вдів мобілізованих протягом року та дозвіл на несплату комунальних послуг.
  • Водночас країна-агресорка намагається вербувати на війну і громадян країн Африки. У британській розвідці переконані, що це свідчить про те, що Кремль відчуває брак мобілізаційного ресурсу серед в'язнів.