Водночас найімовірнішим є сценарій внутрішньополітичного конфлікту в Росії. Таку думку 24 Каналу висловив голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко.

Цікаво Король – голий: у Росії почалися незворотні процеси руйнування путінського режиму

Що очікує Росію після програшу

Аналітик зауважив, що в Росії є ймовірним протистояння між різними таборами. Наприклад, прихильниками більш "ліберального путінізму" та тих, хто підтримує фашистську історію в Росії, як-от пропонує Алєксандр Дугін.

Це набагато реалістичніший поділ, аніж протистояння одних регіонів Росії проти інших. Умовно кажучи, реалістичнішою є війна "нових білих з новими червоними",
– сказав Божко.

На його думку, наслідком програшу у війні проти України може стати громадянська війна або масові протистояння в Росії. Крім того, країну-агресорку огорне політична, економічна та інформаційна криза.

Божко назвав найімовірніший сценарій для Росії після програшу у війні: дивіться відео

"Однак це не ставить одразу питання про розпад, сецесію (відокремлення, вихід частини з цілісності – 24 Канал). Найімовірніше, розпад може бути наслідком тривалої смути, яка в Росії почнеться з програшем у війні. Адже для неї програш у війні – це одразу втрата сенсу до існування", – пояснив аналітик.

Він додав, що сьогодні в Росії й так мало механізмів та процесів, які ще нормально функціонують. А після програшу їх і зовсім може не лишитися й це буде початком смути.

Напруга в Кремлі дедалі зростає

  • У Росії неспокійно, там почали розглядати сценарії транзиту влади. Політолог Олександр Антонюк припустив, що в Кремлі хочуть замінити Владіміра Путіна іншою людиною.
  • Ймовірно, це має бути особа, з політичним бекґраундом і вагою для того, щоб бодай на якийсь період спробувати зберегти Росію в тих кордонах, які були до 24 лютого або навіть 2014 року.
  • Російський опозиційний політик Геннадій Гудков зазначив, що за майже рік війни в Україні російський диктатор дуже змінився. Через поразки своєї армії на фронті він втрачає авторитет серед російських еліт і стає більш залежним від свого оточення.
  • Політтехнолог Михайло Шейтельман розповів, що 80% оточення очільника Кремля хочуть усунути його від влади. Причому їм байдуже, на кого змінити диктатора – головне, аби це був не Путін.