Про це розповів секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони, депутат від "Блоку Петра Порошенка" Іван Вінник, передає ТСН.
Читайте також: Геращенко пояснила особливості законопроекту про про реінтеграцію Донбасу
"Наразі ми говоримо про проведення АТО. Це була наша гібридна відповідь на гібридні виклики, які нам нав’язала РФ, розпочавши війну проти України без оголошення війни, не визнаючи присутності власних військ… Ми можемо рухатися далі, і ЗСУ, на підставі Конституції та законів України, будуть забезпечувати безпекові заходи з відновлення суверенітету. Ці заходи не обмежуються певними маневрами. Ці заходи передбачають, в тому числі, і застосування сили", – зауважив політик.
За його словами, законом тимчасово посилюються повноваження Генерального штабу ЗСУ щодо координації дій всіх правоохоронних органів зі звільнення територій.
"Є окремий абзац, який визначає агресора як регулярні війська російської армії, як терористично-бандитські формування, підтримані та спонсоровані Росією, та інші елементи, які діють не в межах Конституції України… Тобто ми охоплюємо всіх осіб, які сьогодні стріляють в українського військового, вбивають українського громадянина та тимчасово утримують окупованими ці території", – підкреслює він.
Водночас представник від БПП наголосив, що відповідно до нового закону, АТО буде називатися безпековими заходами щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.
Так, як переконує парламентар, документ вводить нові правові засади застосування ЗСУ, тобто Збройні Сили будуть застосовуватися на підставі чинних статутів і на підставі закону про ЗСУ.
Ми не будемо оголошувати ані війну, ані правовий режим воєнного стану, як цього хотів Путін та РФ від самого початку. Тому що в такий спосіб це б суттєво підірвало економічні засади та можливості України. Жодна війна без тилу є неможливою, тож якби Україна зруйнувала економіку ще 2014 року, то тепер не мала б можливості ані заправляти танки, ані платити зарплати військовим, і вже б програла,
– додав Вінник.
Читайте також: Порошенко внесе в Раду одразу два закони, які стосуються Донбасу
Крім того, народний обранець зазначив, в законопроекті про реінтеграцію Донбасу буде прописано, що після звільнення окремих районів Донецької та Луганської областей там буде створено військово-цивільні адміністрації, а також проведено вибори, пише УНІАН.
"У перехідних положеннях закону також буде передбачено право президента тимчасово розпускати органи місцевого самоврядування, якщо вони будуть порушувати Конституцію. Тобто, якщо потраплять в місцеві ради якісь люди, які проводили або будуть мати бажання проводити якісь незаконні референдуми, такі ради буде одразу розпущено", – повідомив секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони.
Нагадаємо, 3 жовтня заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд оприлюднила проект закону про реінтеграцію Донбасу. Однак наближені до створення законопроекту політики переконують, що він є застарілим, адже в нього й надалі вносяться зміни.
До слова, законопроект про інтеграюцію Донбасу мають зареєструвати 4 жовтня.