Заяви про відмову від прямого діалогу росіяни вже чули як від минулої української влади, так і від чинної, заявив Сергій Лавров. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
До слова: У Росії назвали умову для успіху нормандського саміту
Такі висловлювання, як інші заяви, які не те що ставлять під сумнів, а означають відмову від виконання Мінських домовленостей. Про все це говоритимемо на саміті у Нормандському форматі 9 грудня у Парижі,
– сказав глава МЗС Росії.
Крім того, він заявив, що Росія не може самостійно виконати Мінські домовленості, бо не є їх стороною. Насправді ж під мінськими домовленостями є підписи і російської сторони.
"Росія як член "нормандської четвірки", сформувала межі, які стали основою Мінських домовленостей. Ці домовленості передбачають вирішення усіх питань через прямі переговори між Києвом, Донецьком і Луганськом", – переконаний Сергій Лавров.
За його словами, саме ці сторони і є учасниками російсько-української війни. Про роль Росії в окупації Сходу України він, звичайно ж, "забув".
Що відомо про зустріч у "нормандському форматі"
- Відбудеться вона 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
- У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін.
- Востаннє у нормандському форматі український та російський президенти бачились ще у 2016 році
- Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
- Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
- Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.