Українські військові на бронетехніці залишають позиції, які отримували із 2014 року, бо так вирішили у Мінську.

Читайте також: Це нагадує 2014 рік: військовий про потужні обстріли у Мар'їнці

Військовий В'ячеслав воює із 2014 року. Він пам'ятає, як українська армія йшла вперед та звільняла місто за містом, тому йому не звично відходити назад. Але наказ є наказ. Каже, що бойовики на відміну від українських вояків, не повністю виконали умови розведення.

Там ще залишаються військові. Ми бачили два чи три чоловічки,
– розповів військовослужбовець ЗСУ В'ячеслав.

Бойовики мають залишити позиції та розібрати укріплення. Разом із Леонідом Кучмою, військовими та ОБСЄ журналісти спостерігали за позиціями бойовиків на власні очі.

Леонід Кучма в  Станиці Луганській
Леонід Кучма в Станиці Луганській

Другий президент України, що зараз представляє Україну в Мінських перемовинах, у місцевих жителів викликав різні емоції. У когось позитивні, а хтось загадував Леоніда Даниловича не з гарними емоціями.

Леонід Кучма пішов під самі позиції бойовиків, де знайшов потріпаний прапор невизнаної республіки та військових у російському однострої, які думають, що вони СЦКК.

СЦКК
Представники СЦКК

СЦКК – це спільна моніторингова місія з контролю за припиненням вогню. Раніше в її складі були українські і російські офіцери. Росіяни згодом пішли, а їх місце зайняли представники бойовиків, з якими Україна не співпрацює. На мосту не має бути ані їх, ані цих укріплень.

Ми повинні розуміти, що якщо вони не відійдуть повністю з потрохами, то значить ми також не будемо відходити,
– заявив представник України у тристоронній групі в Мінську Леонід Кучма.

Проте українські армійці відійшли, але позиції розбирати не стали. Кажуть, що можуть повернутись туди за 10 хвилин у разі потреби. Розведення сил та засобів у Станиці Луганський було заплановано ще у 2016 році. Проте бойовики понад вісімдесят разів його зривали. І от нарешті це відбулось. За словами військових, українці відійшли на значно меншу відстань, ніж окупанти.

Читайте також: Зруйноване вщент: шокуючі кадри з обстріляного бойовиками Донбасу

Українські армійці відійшли на 400 метрів, а бойовики кілометр шістсот і так утворилась буферна зона у два кілометри, що має за задумом заспокоїти цю ділянку фронту. От тільки у Богданівці та Золотому, де відбулось розведення ще в 2016 му році, тиші немає і досі. У місії ОБСЄ є три дні, щоб перевірити, чи відбулось повне відведення. Якщо бойовики не виконають обіцянок, українська армія повернеться на старі рубежі.