Згодом пожежники повідомили, що причиною загоряння було коротке замикання. Проте це ще не остаточна версія, оскільки деталі будуть встановлювати й правоохоронці.

Ця подія Масштабна пожежа сталася у школі в Чугуєві – спортзал згорів ущент

Могла згоріти вся школа

Вогонь локалізували приблизно о 10 годині вечора. Проте його ще довго не могли повністю погасити. Це вдалося зробили лише о 6 годині ранку.

Рятувальники повідомили, що там палали дерев'яні конструкції даху, а також перекриття спортзалу. Окрім цього, вогонь почав перекидатися на 2-поверхову будівлю школи. Однак вона не встигла сильно пошкодитись.

Готувалися встановити пожежну сигналізацію

Суспільне повідомляє, що раніше ДСНС проводило в школі перевірку дотримання правил пожежної безпеки. Тоді там виявили одразу кілька порушень:

  • відсутність пожежної сигналізації;
  • не оброблені вогнезахисним розчином дерев'яні конструкції даху, покрівлі й перекриття;
  • відсутність блискавкозахисту.

Щоб виправити цю ситуацію, в школі планували передусім встановити систему пожежної сигналізації. 12 серпня Управління освіти Чугуївської міської ради розмістило на Prozorro відповідну тендерну закупівлю.

Там шукали виконавця, який зможе влаштувати систему пожежної сигналізації в школі. В аукціоні перемогла фірма, яка запропонувала найменшу вартість – 292 тисячі гривень. 27 серпня вже уклали договір, а роботу мали завершити 1 листопада.

Проте "Харківський антикорупційний центр" повідомляє, що грошовий переказ не здійснили та встановлення не почалося. Про це свідчить відсутність інформації про оплату на порталі "Є-Дата".

Що було відомо про пожежу раніше

Про займання повідомили ДСНС о 19:28. Туди одразу направили рятувальників, проте на момент їх приїзду спортзал вже палав.

Через цей інцидент учнів школи знову перевели на дистанційне навчання. Також частинка з них буде вчитися в інших закладах. На місце прибули 12 пожежних машин, у яких були 50 рятувальників.