Багато українців вже залишилося без житла, адже цілі міста просто зрівняли із землею, втім, навіть у більш спокійних регіонах, де не точилися запеклі бої, домівки руйнували ракетами та мінами. Сайт 24 каналу поспілкувався з мешканкою (своє ім'я вона просила не розкривати) невеличкого селища у Житомирській області, яка розповіла про свій другий день народження – коли шматком однієї авіабомби їй наскрізь пробило хату.
Читайте До кінця квітня дорожній рух відновлять через всі головні мости Київщини
Новий день народження
Жінка мешкає майже на стику Житомирської та Київської областей. Там її родина нещодавно побудувала новий будинок. Перші авіанальоти поблизу були вже на другий день війни – від вибухів дзвеніли вікна та посуд. Те ж саме повторилося ще через кілька днів.
Але максимальний кошмар був 6 березня – це тепер новий день народження. Близько дев'ятої вечора пролунав черговий низький звук літака, за яким прослідував такий вибух, що аж позакладало вуха, і ніби з кулака дали в груди. Паралельно з вибухом – звук битого скла і щепки в обличчя від дерев'яної стелі. Ми сиділи на першому поверсі біля каміна, допивали вечірній чай. Хвилини три ми так і сиділи, навіть не кліпаючи. Потім мовчки пішли мацати вікна – чи цілі. Вони були цілі,
– розповіла вона.
На другому поверсі стояв запах з паленого дерева, пороху і ще чогось. Утеплювач валявся, стояв пил. Пішли в той куток другого поверху, де стояло ліжко й перше, що побачили – дірку в матраці й шматки поролону з нього. Обережненько відсунули й побачили діру в стіні – просто дірка на вулицю. Отвір приблизно 15х10.
Так виглядає дірка у стіні та пошматований матрац / Фото надані сайту 24 каналу
Вирішили поки спати на першому поверсі. Хоча в ту ніч взагалі ніхто не спав. Через якийсь час вирішили ще обстежити другий поверх. І от воно: вибите скло, двері на терасу. Точно такий же отвір, як і у стіні. Наступного дня пішли на вулицю шукати той уламок на городі, нічого не знайшли. Як виявилось через кілька тижнів – уламок застряг у сусіда в стіні будинку, зовні – десь за метрів 100 від нашого дому,
– розповіла жінка.
Вона додала, що ракету, вочевидь, збили українські військові, бо нема одного великого "кратеру", а натомість є дуже багато маленьких. В лісі, що за 300 метрів від будинку, – дуже багато дерев зі зрізаними верхівками, багато і збитих при основі, де стовбури діаметром під 40 сантиметрів. За словами українки, добре, що це хоча б були уламки, а не вся ракета.
Розбите скло на терасі / Фото надані сайту 24 каналу
Шматок бомби пролетів ліс, пролетів нашу стіну, вдарився об опорну балку, залетів в торець матрацу, вилетів посередині поверхні матрацу, вдарився ще об декоративну балку і вилетів через склопакет терасних дверей, і через 100 метрів зупинився зовні в стіні сусідської хати. Якби ми вирішили, що близько дев'ятої вечора можна уже і лягти в ліжко, то один з нас лишився б без голови, а другий – без заду,
– описала ситуацію мешканка Житомирщини.
Один з уламків снаряду, який знайшли поряд з будинком / Фото надані сайту 24 каналу
Жінка додала, що місяць після того родина спала на першому поверсі, і там, в принципі, і жила. На другий поверх підіймалися лише для того, щоб полити вазони. Через кілька днів після цих подій сім'я виїхала до друзів на Вінниччину, бо неможливо було слухати, як літають літаки. До того ж пес-вівчарка жахливо переносив авіанальоти й від першого бомбардування просто трусився, скавчав і застрибував на руки.
Місце, де шматок снаряду потрапив у будинок / Фото надані сайту 24 каналу
Але родина повернулася через два тижні й продовжує жити у своєму будинку. А на днях вже перебралася спати на другий поверх, щоправда, матрац перенесли у другий куток кімнати.
Мешканка Житомирщини зауважила, що подавати заявку на відшкодування коштів за пошкоджене майно у "Дії" не буде, бо склопакет, утеплювач і дерево родина може й сама замінити. А от комусь, хто лишився без нічого, ті гроші більше потрібні.
Такі уламки місцеві мешканці знаходили у лісі, поряд зі своїм селом / Фото надані сайту 24 каналу
Також цікаво – Нацгвардієць з АК-74 збив ворожий дрон вартістю в 10 мільйонів гривень: дивіться відео