Шольц готовий приїхати до Києва
Олафа Шольца у Києві чекали ще на початку травня, втім, він не приїхав. Вже зараз заявив, що готовий прибути до України з візитом, але є умова.
Читайте також Німеччина стане незалежною від російських нафти та вугілля ще у 2022 році, – Шольц
Так, за його словами, їхати до Києва потрібно тоді, коли є питання, які необхідно обговорити на місці.
Політично відповідальна людина має їхати до Києва насамперед тоді, коли є конкретні речі, які необхідно обговорити на місці. Наша підтримка України залишається сильною у будь-якому разі,
– заявив канцлер.
Він, зокрема, привітав "роз'яснювальну бесіду" між президентами України та Німеччини Володимиром Зеленським і Франк-Вальтерером Штайнмаєром. Однак він заявив, що поїде в Україну, коли це, на його думку, буде необхідним.
Також він відзначив приїзд голови Бундестагу Бербель Бас й голови німецького МЗС Анналени Бербок.
Позиція Німеччини щодо війни в Україні: останні новини
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що з Росії не зніматимуть санкції доти, доки Кремль не досягне мирної угоди з Україною. Водночас "нав'язування умов" з боку Москви вже не спрацює.
- Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок нарешті визнала свою бездіяльність у тому, що відбувається в Україні. Політикиня закликала постачати важке озброєння Збройним Силам України. Інакше – наслідки будуть трагічні.
- Офіційний представник німецького уряду Штеффен Хебестрейт назвав "абсурдною пропагандою" порівняння президента Володимира Зеленського з Адольфом Гітлером, яке напередодні зробив очільник МЗС Росії Сергій Лавров.
- Також Німеччина прискорює процес відмови від російської нафти. Вона хоче позбутися залежності від російського енергоресурсу до кінця літа.
- Країна вже відмовилася платити за російський газ рублями. Таке рішення не схвалять ні зараз, ні у майбутньому. Окрім того, Німеччина почала будівництво терміналів для зрідженого природного газу.
- Німеччина вирішила вислати з країни 30 працівників російського посольства. Все тому, що вони "щодня працювали проти свободи та єднання суспільства". У Кремлі назвали це "злісним актом німецької політичної машини".
- Цікаво, що Берлін планує збільшити соціальну допомогу для українських біженців, які шукають притулок у Німеччині. Так, з червня наші громадяни отримуватимуть 450 євро на місяць. Таку ж виплату мають німецькі безробітні.
Зверніть увагу – Німеччина заявила, що війна в Україні є початком кінця Путіна: дивіться відео