Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.
За словами експерта, вочевидь, перемовини між Тіллерсоном і міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим були складними, і вони не знайшли спільної мови в питанні вирішення конфлікту в Сирії і Україні. Водночас Євген Магда звертає увагу на те, що США прямо говорять: невиконання саме Москвою Мінських домовленостей негативно впливає на рівень російсько-американських відносин. Тобто, зауважує він, Сирія – не єдина проблема у стосунках, так само, як і Україна. Є ще питання Північної Кореї, Ірану.
При цьому, на думку Євгена Магди, зрушень у переговорному процесі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінському форматі не буде, доки не відбудуться президентські вибори у Франції і парламентські в Німеччині – тобто десь до осені 2017 року. Тому на цей період, вважає він, в плані зміни ситуації на Донбасі нічого не можна виключати. Росія сприймає Донбас як фактор дестабілізації ситуації в Україні і докладає для цього багато зусиль.
Зміна Мінського формату можлива лише за умови згоди всіх учасників. США і так, за їх же висловлюванням, працюють на полях Мінська. Для чого їм брати на себе зайві зобов’язання? Навряд чи це їхня мета,
– зауважує Магда.
Але, наголошує політолог, у Дональда Трампа досі не сформована адекватна зовнішньополітична команда. Тому американський президент корегує свою думку у відповідності з новими реаліями на міжнародній арені, про які він отримує інформацію.
"Трамп вчиться на ходу бути президентом, що трохи незвично. Але обмін дипломатичними сигналами вже завершився, і тепер почнеться період дипломатичного протистояння між США і Росією", – переконаний Магда.
Тому, як наголошує політичний експерт, Україні в цій ситуації треба менше думати про вплив з боку США чи Росії, а більше про перетворення всередині країни. Чим ми будемо сильнішими, говорить Євген Магда, тим менше залежатимемо від зовнішніх впливів.
Нагадаємо, 12 квітня в Москві відбулась зустріч Державного секретаря США Рекса Тіллерсона та міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Як зазначив Тіллерсон на підсумковій прес-конференції, доки Росія не виконає сповна Мінські домовленості, війна на сході України залишатиметься серйозною перешкодою для покращення відносин між Росією і США.
Більщ детально про візит Рекса Тіллерсона до Москви читайте в матеріалі: Між двох вогнів: як візит Держсекретаря США до Росії вплине на Україну?