Річ у тому, що раніше для промисловості використовували товари з території України. Про це в ефірі 24 каналу розповів представник Донецької області у Тристоронній контактній групі Денис Казанський.

Варто прочитати Крок до інтеграцій економіки: Путін прирівняв товари з окупованих територій до російських

Казанський: Окуповані території – у програшній позиції

За його словами, це був або імпортний товар, або українська сировина для виробництва. Вона була дешевшою і якіснішою.

Зараз вони отримують сировину винятково з Росії. Вони (окуповані території – 24 канал), у порівнянні з російськими виробниками, у програшній позиції,
– наголосив Казанський.

Він пояснив, що товари, які виробляють на території окупованого Донбасу, є не конкурентоздатними, порівнюючи з російськими товарами.

Парадоксальна ситуація

Казанський навів як приклад металургію. Раніше її виробляли з руди, яку видобували у сусідній Дніпропетровській області. Там була дуже вдала логістика – фактично це одне із місць у світі, де поруч залягає вугілля і руда.

Цю логістику зламали. Везуть руду з Росії, з Уралу – тисячі кілометрів,
– сказав журналіст.

Така ситуація і з вугіллям. Попри те, що Донбас – це територія, де видобувають вугілля, але лінія розмежування поділила горючу копалину.

Енергетичне вугілля, антрацити, які потрібні для електростанцій – на непідконтрольній території, тому нам його не вистачає. На нашій же території – те вугілля, яке використовують для металургії.

Казанський розповів про занепад виробництва на Донбасі: дивіться відео

Путін прирівняв товари з окупованих територій до російських

  • Кремль офіційно дозволив закуповувати товари з окупованих Росією українських територій. Володимир Путін доручив прирівняти товари з окупованих частин Донецької та Луганських областей до російських.
  • Відтак окуповані райони нашої держави зможуть брати участь у тендерних процедурах на постачання товарів, які фінансують з державного бюджету Росії.
  • Також уряд держави-окупанта має визнати сертифікати походження товарів з окупованих територій та пункти пропуску, через які їх далі поставлятимуть до Росії.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розцінює відповідні дії як грубе втручання у внутрішні справи України. Свою ноту протесту Україна вже направила до Росії.
  • Кулеба очікує на реакцію від Франції та Німеччини, а саме – на засудження таких дій Путіна.