Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів 24 Каналу, що українським військовим терміново необхідні далекі засоби ураження. Тимчасом росіяни продовжують скидати на місто велику кількість керованих авіабомб.

Дивіться також Путін поспішає перетворити місто на руїни: яка тактика росіян щодо Часового Яру

"Подвійний удар"

За словами Світана, для такої тактики потрібна достатня кількість сили та засобів. Схема "подвійного удару" прописана у всіх підручниках для виконання бойових завдань та не є новим явищем.

На броню садять піхоту та намагаються одночасно з кількох напрямків атакувати. Тобто відбувається фронтальний удар та напівобхват,
– пояснив військовий експерт.

Зараз росіяни можуть застосовувати цю тактику завдяки тому, що ґрунт підсох і погода дозволяє їм вивести свою техніку. З виводом техніки, на думку Світана, в росіян з’явилась мобільність, адже "подвійний удар" не можна застосовувати за допомогою малих груп, а лише масштабними наступами з допомогою техніки.

Що відбувається біля Часового Яру: дивіться на карті

Протидія

Нашому командуванню, на думку військового експерта, потрібно знаходити способи протидії. Найкращий варіант – це далекі засоби ураження, за допомогою яких можна знищити велику кількість техніки та піхоти.

Артилерія, авіація, дрони – оптимальний варіант,
– підкреслив Світан.

Керовані авіабомби

За словами військового експерта, єдина проблема в районі Часового Яру – це збільшення літаків, які скидають керовані авіабомби. Росіяни "засипають" Часів Яр КАБами. Це означає, що Україна не має достатньої кількості систем ППО, тому росіяни прориваються, застосовуючи ці авіабомби у великих кількостях.

Зараз росіяни почали підходити ближче. Якщо раніше вони скидали авіабомби на відстані 40 – 50 кілометрів, то зараз вони підходять на відстань до 20 кілометрів,
– зазначив Світан.

Часів Яр: останні новини

  • Під Часовим Яром російські штурмовики накрили вогнем свою ж піхоту. За словами офіцера пресслужби 26 артилерійської бригади імені Романа Дашкевича Олега Калашнікова, окупанти намагалися покинути поле бою, коли по них завдала вогневого ураження їхня ж авіація.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Часів Яр перебуває під контролем ЗСУ. Усі спроби росіян прорватися до міста зазнали поразок.
  • Командир батальйону "Ахілес" Юрій Федоренко заявив, що якщо окупантам вдасться захопити Часів Яр, який розташований на панівній висоті, росіяни будуть мати вогневий контроль над Краматорськом, Дружківкою та Костянтинівкою. За його словами, російське військо активно застосовує керовані авіабомби.