Однак мешканці Херсонщини розуміють, все, що роблять росіяни може їм тільки нашкодити, тому не ведуться на це. Про це 24 каналу розповів заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Зверніть увагу Як у Харкові та Миколаєві: Подоляк розповів, до чого росіяни готуються в Херсоні

Створюють жахливі умови, щоб люди виїжджали

За його словами, окупанти створюють максимально важкі умови в Херсоні для українців, які прийняли рішення залишитися та чекати звільнення міста. Так, вони обмежують рух громадського транспорту й закрили більшу частину аптек та продуктових магазинів.

Наразі місті працює фактично лише дві клінічні лікарні – обласна та міська. Крім того, росіяни здійснювали шалений тиск на лікарів, щоб вони виїжджали на лівобережну частину Херсона.

У Херсоні велика кількість російських військових

Водночас бачимо дуже велику кількість росіян у самому місті, тобто ми не можемо підтвердити, що вони виводять війська,
– повідомив Соболевський.

Він розповів, що в Херсоні багато росіян ходять у цивільному одязі для того, щоб не привертати увагу. Місцеві повідомляють, що кількість російських військових, які перевдягнулися у цивільний одяг зараз збільшилася.

"Ймовірно, вони намагалися зробити таку ІПСО, що нібито залишають місто для того, щоб ввести в оману наші ЗСУ", – підкреслив заступник голови Херсонської облради.

Соболевський розповів про ситуацію на Херсонщині: дивіться відео

ЗСУ відпрацювали по 3 ворожих цілях

Утім, Збройні Сили та військова розвідка чітко розуміють, що насправді відбувається на Херсонщині. Ба більше, вони продовжують реалізовувати свою успішну стратегію щодо знищення ворога.

Є повідомлення про знищення військових цілей і в Херсонському, і в Бериславському, і в Каховському районах сьогодні вночі,
– розповів заступник голови Херсонської облради.

Депутат Херсонської облради Сергій Хлань в ефірі 24 каналу також підтвердив, що українські захисники завдали точних ударів у Бериславському районі по двох скупченнях ворога. ЗСУ знищили ангар, в якому була військова техніка окупантів, а також 2 склади у передмісті Херсона.

"Збройні Сили продовжують тактику винищення тилових запасів на правобережжі, де окупанти змогли підтягнути і тримають резерви зброї та техніки", – сказав Хлань.

Читайте також Що змінилося на Херсонщині з введенням воєнного стану: відповідь Хланя

У Херсоні багато "мобіків"

Соболевський також повідомив, що росіяни масово не виводили війська з правобережжя. Ба більше, вони посилили угруповання великою кількістю "мобіків" на Херсонщині та безпосередньо в самому Херсоні.

Утім, новомобілізовані російські бійці "низької якості". Їх намагаються бодай чомусь навчити, окрім того, як тікати з поля бою та дати хоча б якусь зброю.

Вони відрізняються за настроєм, поведінкою та спілкуванням. Це люди, які взагалі не розуміють, де перебувають та навіщо це потрібно. Але вони є і їх досить велика кількість,
– зауважив заступник голови Херсонської облради.

Росіяни, ймовірно, мінують околиці Херсона

Крім того, загарбники готуються до вуличних боїв у Херсоні. Вони створюють окремі підрозділи з контролю на околицях міста. Ймовірно, там окупанти мінують окремі об'єкти. Водночас якихось масштабних інженерних споруд в місті наразі росіяни не будували.

"Немає повідомлень про те, що вони створюють барикади або капітальні укріплення на в'їзді до міста. Є посилені блокпости, але потужних фортифікаційних споруд немає", – повідомив Соболевський.