Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, додавши, що росіяни нарешті прозріли щодо того, що навколо міста дуже часто працюють системи ППО. Через це вони змушені докладати зусиль, щоб не стати мішенню українських захисників.

Читайте також Синхронно з "бавовною": у Маріуполі партизани підірвали авто військового офіцера з Росії

Використовують тактику "живого щита"

З огляду на це росіяни постійно переміщують по Маріуполю техніку та живу силу. Також одразу після чергової "бавовни" або за умови великого ризику її повторення переховують склади з боєкомплектами.

Останній тиждень спостерігається броунівський рух по Маріуполю. З найгіршого для місцевих жителів – росіяни створюють нові невеликі бази та склади, розташовуючи їх впритул до житлових приватних будинків та багатоповерхівок,
– зазначив радник міського голови Маріуполя.

Зокрема, така ситуація у Приморському районі міста, де розташовані колишні гуртожитки, і окупанти біля них потроху облаштовуються. Враховуючи, що поряд також є багатоповерхівки, росіяни продовжують використовувати тактику "живого щита".

Водночас багато військових об'єктів ворога розташовані трохи далі від житлових будинків, тому загарбники фізично не можуть їх перемістити.

"Однак спостерігаємо, куди вони переміщають свої склади. Цікаво буде відстежити, де пролунає "бавовна" наступного разу", – зазначив Петро Андрющенко.

Більше про "бавовну" в Маріуполі

  • В місті 24 грудня пролунали вибухи, які було чутно у всіх районах міста. Окупанти як завжди пояснили їх "роботою ППО". Згодом з'ясувалось, що приліт стався по території заводу в районі Мирний.
  • Раніше, 21 грудня, "бавовна" пролунала на території колишнього Хладокомбінату у Кальміуському районі Маріуполя. Саме там росіяни влаштували склад боєкомплекту та техніки. Внаслідок удару щонайменше 10 окупантів зазнали важких поранень.
  • В місті 14 грудня було чутно два вибухи. Один приліт відбувся на території бетонного заводу, другий – поблизу торгового центру "Порт Сіті". Саме біля ТЦ раніше спостерігалось розташування військової техніки окупантів. А на бетонному заводі вони виробляють матеріал для будівництва оборонних споруд.